Suodaičių drama
Suodaičių drama: veidas išduoda melagį

Jau daugiau nei savaites tęsiasi drama Suodaičių šeimoje. Analizuodami abiejų pusių pasisakymus viešoje erdvėje, žmonės pasiskirstė į dvi kategorijas, palaikančias vieną arba kitą pusę.

Dažnai tenka girdėti: „Šis žmogus man nepatinka, ši mergina atrodo miela, jaučiu, jog anas – blogas.“ Nuo vaikystės sąmoningai ar ne, esame linkę vertinti žmones pagal jų išvaizdą, tačiau dažnai įvertinimas atspindi mus pačius. Šį netikslumą puikiai išsprendžia charakterio analizės technologija pagal veido bruožus.

Veidotyra – mokslas, kurio pagalba, analizuojant žmogaus veido bruožus atskleidžiamas jo charakteris, įgimti talentai, įgyti gabumai, sveikatos būklė, ateities elgesio modelis tam tikrose situacijose.

Šiais laikais asmenybės analizė pagal veido bruožus aktyviai naudojama saugumo struktūrose, politikoje, versle, šou pramogų pasaulyje, asmeniniame tobulėjime, santykių gerinime, individualaus charakterio nustatyme, potencialo realizavime.

Netiesa matoma veide

Pagal veidotyrininkų analizes, nesunku pastebėti, kad apsimetusieji esą linksmi, šypsosi tik lūpomis, o jų akių išraiška beveik nekinta. Kai juokiamasi nuoširdžiai, šiek tiek patempiami aukštyn apatiniai vokai, todėl akys tarsi sumažėja. Jei akių dydis nepakito — juoktasi tik dėl to, kad nenorėta parodyti, jog anekdotas buvo visiškai nejuokingas.

Vaizduojantieji nustebusį, įdėmiai žiūri į pašnekovą, išplečia akis. Jie tarsi bando pasakyti: “Neįtikėtina”. Tokia nuostaba netikra. Iš tiesų, nustebęs žmogus dažniausiai atveria burną.

Gyvūnai, o ir žmonės, norėdami ką išgirsti ar stebėdami ką svarbaus, sulaiko kvėpavimą. Jei į mus įdėmiai žvelgiantis žmogus ramiai ir lėtai kvėpuoja, jis mumis paprasčiausiai nesidomi.

Tikri jausmai veide atsispindi anksčiau, nei pasakomi žodžiai. Suvaidintas jausmas pasirodo kartu su žodžiais ar net po jų. Netikra šypsena, kurią regėjo daugelis, – tai amerikietiška šypsena. Kone visi jie pirmiau nužvelgia žmogų, kuriam nori pareikšti simpatiją, o po to nusišypso. Ši šypsena staigiai atsiranda ir staigiai dingsta.

Bene patikimiausias melo ženklas, pasak veidotyrininkų, — veido asimetrija. Skirtingos žmogaus veido pusės nėra vienodos, tačiau meluojant šis skirtumas dar labiau išryškėja: burna persikreipia, viena akis tampa vos didesnė už kitą, viena veido pusė labiau liūdi, pyksta, džiaugiasi nei kita. Tai akivaizdūs melo požymiai. Deja, jie išsilaiko trumpiau nei sekundę.

Realybė ar pramanai

Portalas diena.lt  kalbino veidotyros specialistę E.Pelienę-Venslovę ir pasidomėjo, ką ji pasakytų tiems, kurie veidotyrą laiko pseudomokslu? Viešojoje erdvėje kyla daugybė diskusijų: nejaugi veido bruožai išties gali atskleisti reikšmingos informacijos apie žmogų? Atsakydama į kritiką, pašnekovė atkreipė dėmesį, kad anksčiau nerimtomis buvo laikomos ir tos sritys, kurios šiandien pripažįstamos kaip mokslinės.

„Ilgą laiką pseudomokslu buvo vadinama ir psichologija, ir neuromokslas. Šiandien toks požiūris lydi astrologiją. Tačiau yra daugybė astronomų ir fizikų, kurie patvirtina planetų poveikį žmogui, – pastebi pašnekovė. – Vis dėlto skeptikai ir kritikai šį tyrimų lauką sumenkina. Prie neigiamos informacijos formavimo prisideda ir paviršutiniški straipsniai, horoskopai. Tarkime, kad visi Dvynių ženklo žmonės yra tokio charakterio, o Jaučiai – kitokio. Perskaitę tokius straipsnius, žmonės ima manyti, kad astrologija yra išsigalvojimas. Tačiau tie, kurie rimtai užsiima šia sritimi, patvirtins, kad dangaus kūnai mus stipriai veikia.”

Veidotyrą E.Pelienė-Venslovė įvardija ne kaip mokslą, bet pažinimo sritį. Pasak jos, tai yra dar vienas būdas pažinti žmonių charakterio savybes, elgseną ir šias žinias pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Perprasti žmogų galima pagal veido zonas

Portale tveidas.lt rašomą, kad išmokus atskirti, kuri veido zona veide dominuoja, galėsite per keletą sekundžių pasakyti, kuo žmogus remiasi savo gyvenime: intelektu, jausmais ar instinktais.

Dominuojant intelekto zonai, žmogus geba kalbėti apie sudėtingus dalykus, nuolat „verda“ informacijoje ir žino atsakymus į visus klausimus. Vertinant kitas zonas ir kitus veido bruožus galime daryti platesnes išvadas apie tai, ar jis tik „mąstytojas“ ar geba tiek mąstyti, tiek veikti. Jei ryškiausia emocinio intelekto zona, žmogus turės potraukį kūrybai, bus linkęs idealizuoti, pasižymės jautrumu, didele empatija kitiems.

Jeigu instinkto zona yra ilgiausia ir dominuoja veide, tuomet toks žmogus gyvenime remiasi instinktais. Jis – veiksmo žmogus. Daug sportuos, judės, keliaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *