Spuogai ant veido
Spuogai ant veido: kodėl atsiranda ir kaip išnaikinti

Spuogai ant veido: priežastys

Norėdami nuspręsti, kaip panaikinti spuogus, pirmiausia turime surasti priežastis, kodėl tie spuogai kankina mūsų organizmą. Labai dažnai atradus dirgiklį ir jį pašalinus nebereikia jokių papildomų priemonių, kurios galėtų padėti panaikinti odos nelygumus. Jie paprasčiausiai dingsta patys, nelieka net randelių. Spuogai ant veido gali atsirasti dėl labai įvairių prieasčių. Skirtingiems asmenims juos iššaukia ir skirtingos priežastys, tad gali tekti sugaišti nemažai laiko, kol pavyks atrasti, kas konkrečiai jūsų atveju iššaukia odos spuogotumą. Taigi, kodėl atsiranda spuogai?

• Mityba. Spuogai ant veido neatsiranda be priežasties. Dažniausiai tai sukelia kažkoks dirgiklis ir labai dažnai juo būna maisto produktai. Nebūtina keliauti pas alergologą, kad jis atliktų testą ir įvertinų, kokiems maisto produktams esate alergiškas. Šiais laikais tokie testai gana populiarūs, tad labai dažnai parodo, kad žmogus alergiškas labai daug kam. Kur kas paprasčiau pačiam pastebėti savo mitybą ir įvertinti, ar po tam tikrų maisto produktų ar jūsų veido esanti aknė netapo ryškesnė. Spuogai ant smarkro labai dažnai atsiranda dėl pieno produktų, tad pabandykite sumažinti jų kiekį. Taip pat žmonės tikina, kad atsisakius kiaušinių oda taip pat tapo gražesnė. Galiausiai, riebus maistas. Atsisakykite mėsos bent jau savaitei ir pamatysite, kad jūsų oda tapo kur kas gražesne. Skirtumus pastebėsite ne tik veido srityje, jeigu turite celiulito šlaunų ar sėdmenų srityje, vaizdas taip pat turėtų keistis į gerąją pusę. Dažnai alergijas sukelia ne patys maisto produktai, tačiau juose esančios medžiagos, kurios dedamos, kad produktas būtų didesnis ir spalva skalsesnė.
• Prasta higiena. Kodėl atsiranda spuogai? Spuogai ant kaktos dažniausiai išduoda, kad žmogaus higiena yra prasta ir ją būtina koreguoti. Žinoma, tai nereiškia, kad žmogus yra nevalyvas. Labai dažnai pasirenkamos netinkamos odos priežiūros priemonės, kurios ne tik kad nepadeda sumažinti spuogų, tačiau priešingai – didina jų skaičių. Po sporto labai svarbu tinkamai nuvalyti veidą taip pat. Juk dažniausiai sporto metu visi prakaituojame ir jeigu likusią dieną vaikščiosite su veidu ant kurio prieš valandą bėgo prakaitas – ne tik galite smirdėti, tačiau taip pat ir dirginsite odą. Štai spuogai ant kaklo dažniausiai yra prastos higienos rezultatas, kadangi daugelis kaklui neskiria tiek dėmesio, kiek veidui o tikrai reikėtų, kadangi būtent kaklas yra veido “rėmelis”, tad kai jis yra gražus – gražus ir visas veidas.
• Nuolatinis veido lietimas. Kaip atsikratyti spuogų? Pirmiausia nustokite liesti savo veidą. Labai daug mūsų tai daro impulsyviai net nepagalvodami apie tai, kad nuo pirštų pernešame bakterijas ant veido. Na, o kuo daugiau bakterijų – tuo daugiau odos problemų. Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris impulsyviai liečia savo veidą ir labai dažnai to nejunta pats – tokiu atveju rekomenduojame kuo dažniau jį plauti paprasčiausiu vandeniu. Taip pat ir rankas, žinoma.
• Veido švietimas. Poodiniai spuogai dažniausiai atsiranda tuomet, kai veidas yra per daug intensyviai šveičiamas. Žinoma, negyvų ląstelių panaikinimas yra būtinas ir veido šveitimas labai rekomenduojamas, tačiau jeigu jūsų oda oda yra spuoguota – šveitimas gali būti labai žalingas. Juk taip oda bus dar labiau dirginama ir atsivers opelės, kurias užgyti bus sunku. Yra keli skirtingi veido šveitimo būdai. Rinkitės lengvesnį, bet tokį šiurkštų, pavyzdžiai, avižomis.
• Vitaminų trūkumas. Spuogai ant kaktos, spuogai ant kaklo, spuogai ant smakro ir kitose vietose gali jus kankinti todėl, kad jūsų organizmui trūksta tam tikrų medžiagų. Dažniausia priežastis – cinko trūkumas. Pabandykite gerti vitaminus ir žiūrėkite, kaip keičiasi jūsų veido odos būklė.

Spuogų gydymas yra kompleksiškas rezultatus pasiekti galintis būdas. Žinoma, pirmiausia labai svarbu surasti priežastis, kodėl giluminiai spuogai jus kankina ir tik tuomet rinktis priemones, kurios gali padėti kovoti su šiomis problemomis. Spuogų gydymas nėra staigus ir greitas procesas. Teks skirti šiek tiek laiko, kol pavyks pamatyti rezultatus. Visgi, viskas yra įmanoma, tad pradėkite nuo priežasties atradimo ir toliau bandykite naudoti įvairius gydymo būdus. P

Spuogai ant veido: gydymo priemonės

Pirmiausia labai svarbu surasti priežastis, kodėl giluminiai spuogai jus kankina ir tik tuomet rinktis priemones, kurios gali padėti kovoti su šiomis problemomis. Spuogų gydymas nėra staigus ir greitas procesas. Teks skirti šiek tiek laiko, kol pavyks pamatyti rezultatus. Visgi, viskas yra įmanoma, tad pradėkite nuo priežasties atradimo ir pasikonsultavimo dėl gydymo Oderma odos klinikoje. Klinikoje gydomi spuogai pačiomis saugiausiomis ir veiksmingiausiomis procedūromis pasitelkiant į pagalbą šiuolaikiškiausią aparatūrą bei vaistinius preparatus. Skiriame vietinį ir sisteminį spuogų gydymą. Vietiškai vienu ar keliais preparatais kombinuojant juos galima atlikti spuogų gydymo procedūras. Spuogų gydymui taikome:
Komedonų valymas – mechaninis veido odos valymas; cheminis valymas, naudojant vaistinių rūgščių preparatus. Veido odai valyti skirti preparatai su benzoilperoksidu (1-5 proc., 10 proc. tirpalas, želė, kremas). Naudojant šiuos preparatus jau po kelių dienų oda tampa švelnesnė, lygesnė, sumažėja pūlinėlių, nes benzoilperoksidas naikina ir plaukų folikule esančius mikroorganizmus. Inkštirus veikia ir azelaininė rūgštis. Stipriausią poveikį turi retinoidai (tretinoinas).
Plauko folikule esančių mikroorganizmų slopinimas – išoriškai naudojami eritromicino, tetraciklino, klindamicino grupės vaistai. Tai naudojame apie mėnesį.
PDT šviesos terapija, – pati naujausia spuogų gydymo metodika. Kartais sisteminis spuogų gydymas derinamas su vietiniu. Esant sunkiai acne formai, spuogai gydomi derinant ir geriamus preparatus, tokius kaip antibiotikai – dažniausiai eritromicinas, doksiciklinas (į penicilino grupės antibiotikus acne bakterijos nereaguoja). Spuogų gydymas antibiotikais rekomenduojamos ne anksčiau, kaip sulaukus 14-os metų (kuo vėliau – tuo geriau, nes vaistai nėra tokie nekalti, kaip gali atrodyti); Spuogų gydymas yra sunkus ir ilgas darbas, tačiau naujosios technologijos ir ilgametė patirtis gali daryti stebuklus. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad spuogų gydymas turi būti reguliarus. Nes spuogas yra tik pasekmė. Gali būti, kad nuo to momento, kol užsikemša riebalinė liauka iki spuogo pasirodymo gali praeiti net iki 3 mėnesių.

Spuogai ant veido: gydymas lazeriu

Turite spuogų ir ieškote būdų, kaip juos panaikinti? Pavargote nuo nesibaigiančių aknės bėrimų ar skausmingų ir pūlingų, giluminių spuogų ant veido, krūtinės ar nugaros?

Neretai pavargstama ieškant būdų, kaip atsikratyti spuogų. Gydymas antibiotikais, hormonais ar sintetiniais retinoidais ilgai trunka ir tik laikinai pagerina odos būklę: gydymą nutraukus, aknė dažniausiai atsinaujina per trumpą laiką. Taip pat spuogų gydymą vaistais lydi padidėjęs bakterijų atsparumas įvairiems antibiotikams ir nereti vaistų nepageidaujami reiškiniai.

Pažengus lazerių ir medicininėms technologijoms, jau yra labai veiksmingos technologijos, išgydančios paprastuosius spuogus. ERA ESTHETIC lazerinės dermatologijos klinikoje taikomi net 5 patys naujausi medicinos įrenginiai ir lazeriai įvairiausių formų spuogų gydymui ir rausvų, rudų dėmelių, randų ar duobučių ir kitų nelygumų, liekančių po spuogų, šalinimui.

Koks medicinos įrenginys ar lazeris konkrečiai aknės formai išgydyti tinka, patars gydytojas dermatologas, įvertinęs Jūsų odos būklę, esančius spuogelius ir jų formą, taip pat parinks tinkamą gydymo lazeriu būdą, kaip efektyviausiai panaikinti po aknės liekančias odos dėmeles ar randelius ir sugrąžinti sveiką odos išvaizdą.

SPUOGŲ PO AKNĖS GYDYMAS su JAV “Candela Medical” VBeam Prima ir VBeam Perfecta lazeriais – efektyvus rezultatas, nes mažinamas ir uždegimas, ir suskatinamas aktyviau gamintis kolagenas – atsinaujina oda!

VBeam Prima arba VBeam Perfecta pulsinis dažų lazeris – prieš aknę ir raudonį, mažinamas uždegimas, šalinami spuogai ir randeliai po aknės

“Syneron Candela” pulsinis dažų kraujagyslinis lazeris VBeam Perfecta yra pripažįstamas auksiniu standartu šalinant odos raudonį ir įvairiausius raudonos spalvos odos trūkumus. VBeam Perfecta lazeris išskiria specifinius geltonos spalvos spindulius ir naikina aknės bakterijas propionebacterium acnes, sumažina bakterijų sukeltą uždegimą ir aknės bėrimus. Lazeris efektyviai pašalina raudonį, susidariusį aknės bėrimų uždegimo vietoje, skatina naujo kolageno sintezę, lygindamas po spuogų susidariusius randelius ir šiurkštų odos reljefą. Rezultate laipsniškai pašalinamos po aknės liekančios raudonos dėmelės, odos raudonis, nyksta aknės bėrimai, koreguojami po spuogų atsiradę randai. Pokyčiai matomi jau po pirmos procedūros, kadangi sumažėja bėrimų ir randelių raudonis.

Koks poveikis?

  • Mažinamas uždegimas, šalinami spuogai.
  • Šalinami “švieži” randeliai po aknės.
  • Išvalomos užsikimšusios poros, kad mažiau formuotųsi nauji spuogai.
  • VBeam Prima ir VBeam Perfecta lazeriai vieninteliai suskatina aktyviau gamintis kolageną, tai reiškia – oda ATSINAUJINA.

Rezultatas kalba pats už save, nuotraukos PRIEŠ ir PO, po gydymo su JAV naujausiu “VBeam Prima” lazeriu

Spuogai ant veido: svarbiausi priežiūros principai

spuogai ant veido priezastys

Įvertinus savo odos tipą bei bėrimų rūšį laikas rinktis tinkamą odos priežiūros rutiną. Rūpintis spuogelių kamuojama oda nėra paprasta, kadangi labai svarbu išlaikyti sveiką balansą – švelniai išvalyti poras, dezinfekuoti bėrimus, sumažinti sebumo išsiskyrimą, tuo pačiu nepažeidžiant odos apsauginio barjero bei išlaikant sveiką drėgmės balansą. Negydomi arba netinkamai gydomi spuogai kelia realią grėsmę odos būklei ateityje, kadangi uždegimas gali palikti randus ir duobutes, o pažeistas apsauginis barjeras garantuotai sukels ilgalaikį raudonį ir jautrumą.

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – efektyvus, tačiau švelnus odos valymas. Dar ne taip senai buvo manoma, kad spuoguotą odą reikia kuo labiau plauti, sausinti, dezinfekuoti ir vengti bet kokių „riebalų“. Visgi tokia „priežiūra“ yra tiesiausias kelias į pažeistą odos barjerą, dehidrataciją, jautrumą ir dar didesnius bėrimus. Renkantis prausiklį svarbu atkreipti dėmesį, kad jame nebūtų sausinančių sulfatų, alkoholio ir sintetinių kvapų bei ieškoti švelnių opcijų su odai naudingais ingredientais.

 

Aknės kamuojamai odai ypač svarbu nuolatinis šveitimas, tačiau jokiu būdu ne fizinėmis priemonėmis, tokiomis kaip granulėti šveitikliai, „Clarisonicˮ tipo šepetėliai ar rankšluostinės šluostės, kadangi šios priemonės yra per šiurkščios uždegimo kamuojamai odai. Nereikėtų pamiršti, kad daugkartinio naudojimo šepetėliuose ar šluostėse itin greitai kaupiasi bakterijos, o jomis trinant spuogais nusėtą odą bakterijos paskleidžiamos po visą veidą. Cheminiai (rūgštiniai) šveitikliai yra geriausias pasirinkimas, kadangi jie itin efektyviai atnaujina odos paviršių, ištirpdo porose susikaupusius riebalus, nuvalo nešvarumus bei tinkamai parinkti nedirgina odos

Taip pat svarbu nepamiršti, kad švaros užtikrinimas nesibaigia tik odos valymu – atnaujinkite pagalvės užvalkalą kas 3 dienas, dažnai keiskite veido rankšluostį arba naudokite popierines servetėles, reguliariai plaukite makiažo teptukus ir kempinėles, veidą lieskite tik švariomis rankomis.

Švari, ką tik nuprausta ir nušveista oda yra tiesiog tobulas pagrindas gydančiam veido serumui, kuris koncentruotai ir pastebimai malšins uždegimus, dezinfekuos bei gydys spuogelius, padės nuraminti raudonį, skaistins ir stiprins odą. Serumas yra geriausias būdas pasiūlyti odai lengvos konsistencijos, tačiau stipraus veikimo priemonę, nukreiptą į konkrečios problemos sprendimą.

 

Ne mažiau svarbu ir tinkamas drėkinimas, kurį reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo odos tipą. Riebios probleminės odos priežiūrai rinkitės lengvos konsistencijos, porų nekemšantį gelį, kuris ramins, vėsins, gydys bei suteiks natūralų matinį efektą. Jei oda mišri – pirmiausia įvertinkite į kurią pusę ji labiau linksta: jeigu oda labiau riebi – rinkitės vandens pagrindo gelinį kremą, jeigu labiau sausa – jums patiks lengvas klasikinis kremas. Sausai ar dehidratuotai odai ieškokite turtingesnių kreminių drėkiklių, kurie stiprins, ramins bei maitins.

 

Galiausiai, pavienių spuogelių gydymui išnaudokite nakties poilsį – miegant jūsų oda pailsi, atsinaujina ir gyja, taigi naktis yra pats geriausias metas spuogų pleistriukams, cinko tepaliukams ar gydančioms taškinėms priemonėms.

Spuogai ant veido: natūralios priemonės juos įveikti

  • Čiobrelis

Vaistažolinė žolė čiobrelis gali pasitarnauti. Čiobrelių eterinis aliejus yra pieš infekcinis preparatas, kuris gydo riebią odą, įvairius spuogus, furunkulus. 4 šaukštus džiovintų čiobrelių užpilkite pusantro puodelio virinto vandens. Po pusvalandžio nukoškite ir šį tirpalą naudokite kasdien veido plovimui.

  • Alijošius

Šis augalas nuo senų laikų žinomas kaip priemonė nuo odos susirgimų. Tai tikras antibiotikas, kuris sugeba nugesinti infekciją, pagreitina odos gijimo procesus. Todėl alijošiaus rasite tose kosmetikos priemonėse, kurios skirtos valyti odą. Šio augalo sudėtyje esantys junginiai pasižymi puikiomis antiseptinėmis savybėmis, taigi virusams bei mikrobams alijošius kelia baisų pavojų. Paprastai alijošiaus lapas padalinamas į dvi dalis ir spaudžiamos sultys lašinamos ant pažeistos odos vietos. Paprastai alijošius džiovina odą, todėl nesistebėkite, kad galite jausti šiokį tokį diskomfortą. Todėl po gydomosios procedūros odą patepkite drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje taip pat yra alijošiaus.

  • Česnakas

Veiksminga dezinfekavimo, bei bakterijų naikinimo priemonė yra česnakas. Nusilupkite skiltelę česnako ir keletą kartų per dieną perpjauta česnako skiltele patepkite spuogelius, jei yra spuogų iškirptės srityje, tai patepti ir ją. Taip pat česnakas pasižymi savybe sumažinti randus. Česnakas valo kraują ir užkerta kelią spuogams.

  • Medus

Medus taip pat yra veiksminga gydymo priemonė. Ant spuogų patepkite medaus ir palaikykite 10 – 20 minučių. Jis turi antibakterinių savybių, kas padeda kovoti su spuogais ir randais. Galite pamėginti maišyti medų su cinamonu: 3 valgomi šaukštai šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis cinamono. Ištepkit ta košele spuogus prieš miegą, o ryte nusiplaukite šiltu vandeniu. Nepamirškite į savo racioną įtraukti šviežių vaisių ir daržovių, lęšių. Venkite kepto maisto ir cukraus. Kviečių ir pieno produktai taip pat gali bloginti situaciją, jei oda linkusi į spuogus.Gerkite vaistažolinių žolelių arba žaliąją arbatas, kuriose yra daug antioksidantų. Jie užkerta kelią spuogų išsiveržimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *