vaikų-pasiekimų-lentelė
Pasiekimų lentelė vaikams – ugdome elgesį ir įpročius

Pasiekimų lentelė vaikams – puikus įrankis, padedantis išugdyti tam tiktus įpročius ar koreguoti netinkamą elgesį. Tik dainose ir pasakose vaikai gimsta jau būdami tėvų užvadėliais. Kad mažieji prisidėtų prie ruošos, juos reikia tinkamai auklėti ir pratinti prie buities darbų.


Organizuojant namų ruošos darbus galite pasidaryti paprastą lentelę su užrašytais darbais, savaitės dienomis ir šeimos nariu, kuris už jį atsakingas. Tačiau namų ruoša gali būti ir linksma! Pratinant prie kasdienių namų ruošos darbų mažuosius su paskatinančia dovanėle savaitės gale bei nuosekliu atliktų darbų žymėjimu pasiekimų lentelėje.

pasiekimu lentele vaikams lj

Koks bus apdovanojimas, galite nuspręsti jūs arba pasitarti su vaikais. Toks vizualus atliktų darbų žymėjimas pradžioje gali atrodyti kaip žaidimas ir bus daromas siekiant tam tikro apdovanojimo. Ilgainiui tai gali išaugti į įprotį ir darbai bus atliekami automatiškai.
Pasiekimų lentelė yra įrankis, padedantis keisti vaikų elgesį. Lentelėje įrašykite teigiamą elgesį ar tikslą, kurio norite, kad jūsų vaikas pasiektų – pavyzdžiui, padengti stalą ar užsirišti savo batų raištelius, pasilikti šalia vežimėlio apsipirkinėjant ar įdėti visus žaislus į dėžę, paprašius.
Tuščius langelius galite pildyti lipdukais ar rašikliu.


Kaip ir kodėl veikia pasiekimų lentelės

Kai jūsų vaikas labai stengiasi pakeisti savo elgesį, pasiekimų lentelė gali parodyti, kai jis padarė gerą darbą. Ji išlaiko jūsų vaiko motyvaciją. Pats atlygis sustiprina gerą elgesį ir padidina jo tikimybę. Lentelės gali padėti sutelkti dėmesį į teigiamus vaiko elgesio aspektus. Tai gali būti naudinga, jei jaučiatės nusivylęs vaiko elgesiu ir daugiau dėmesio skyrėte neigiamam elgesiui.


Premijų lentelės gerai tinka 3-8 metų vaikams.

Parsisiųskite PDF pasiekimų lenteles.


Patiko turinys, turite klausimų, palikite komentarą apačioje arba užsukite į socialinius kanalus:

Facebook

Instagram

Youtube

Čia rasi visus laimesjoga.lt kontaktus ir pranešimus spaudoje: Kontaktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *