Nėštumas požymiai, kurie jį parodo anksčiausiai
Nėštumo požymiai, kurie jį parodo anksčiausiai

Nėštumo požymiai, kurie jį išduoda geriausiai

Nėštumo požymiai.. kaip atpažinti.. kada galima pradėti jų ieškoti. Tokie ir panašūs klausimai užpuola moteris, kurios planuoja nėštumą ir su didžiausiu nekantrumu laukia nors ir mažiausio, tai išduodančio požymio. 

Gydytojai nėštumo požymius skirsto į kelias grupes. Galima sakyti, kad yra tikrieji nėštumo požymiai ir numanomi. Taip pat dažai tenka girdėti, jog merginos domisi pačiais ankščiausiais nėštumo požymiais, kad galėtų priimti atitinkamus sprendimus, kurie gali nulemti ne tik jų pačių, bet, galbūt, ir pradėtos gyvybės likimą. Moterys, vos sužinoję, kad laukiasi, dažnai pradeda nerimauti dėl įvairių dalykų: svorio kaitos, celiulito, nuotaikų pokyčio – tačiau viskas yra natūralu ir tai reikėtų priimti kaip natūralų procesą, kuris, po gimdymo, vėl sugrįžta į savo vėžias.

Nėštumas požymiai

Nėštumo požymiai, - kada jie pasireiškia anksčiausia

Pirmieji nėštumo požymiai gali pasireikšti net ir nesulaukus vėluojančių menstruacijų, kas, pasak daktarų, būtų vienas pagrindinių nėštumo požymių. Šie požymiai gali pasireikšti stipriai ar gali būti vos juntami. Gali pajusti net kelis iš jų arba vos vieną.  Kai kurios moteris pirmuosius nėštumo požymius pajunta praėjus vos savaitei po apvaisinimo. Kitas tiesiog aplanko vidinė nuojautas ir jos jau po sueities supranta, kad įvyko apvaisinimas. Tačiau yra keletas ir ryškesnių ankstyvojo nėštumo požymių, kuriuos pateikiame žemiau:

1. Padidėjusi bazinė kūno temperatūra


Jei naudojote specialų bazinį termometrą pirmajai rytinei temperatūrai sekti, galite pastebėti, kad pastojus ji pakyla maždaug 1 laipsniu ir išlieka pakilusi visą nėštumą.
Nors tai nėra patikimas ankstyvojo nėštumo požymis (yra ir kitų priežasčių, dėl kurių jūsų temperatūra gali pakilti), tai gali iš anksto pranešti apie svarbias naujienas.

2. Krūtinės pokyčiai


Švelnios, patinusios krūtys ar patamsėjusios, nelygios areolės yra vieni iš krūtinės pokyčių, kuriuos galite pastebėti nėštumo pradžioje. Hormonai estrogenas ir progesteronas nusipelno daugiausia nuopelnų (arba kaltės) dėl šio ankstyvo nėštumo simptomo. 

Jūsų aureolės (ratilai aplink spenelius) gali patamsėti ir padidėti. Taip pat greičiausiai pastebėsite mažyčius iškilimus, kurių dydis ir skaičius auga jūsų aureolėse. 

3. Nuovargis


Įsivaizduokite, kad kopiate į kalną be treniruotės, kasdien nešiodami kuprinę, kuri sveria šiek tiek daugiau. Tai nėštumas trumpai! Kitaip tariant, tai sunkus darbas, todėl nuovargis yra ankstyvas nėštumo požymis, su kuriuo susiduria beveik kiekviena būsima mama.

Kai pastojate, didžiulis energijos kiekis skiriamas placentos, jūsų kūdikio gyvybės palaikymo sistemos, kūrimui. Visa tai gali sutrikdyti jūsų įprastą kėlimąsi  ir sukelti nėštumo nuovargį netrukus po pastojimo.

4. Dažnas šlapinimasis


Po dviejų ar trijų savaičių po pastojimo galite pastebėti padidėjusį poreikį šlapintis. Šis naujas jausmas atsiranda dėl nėštumo hormono hCG, kuris padidina kraujo tekėjimą į inkstus ir padeda jiems veiksmingiau išvalyti jūsų kūną (o galiausiai ir kūdikio kūną) nuo atliekų.

Jūsų auganti gimda taip pat pradeda daryti tam tikrą spaudimą šlapimo pūslei, todėl lieka mažiau vietos šlapimui ir dažniau einate į tualetą.

5. Nuotaikų kaita


Vėlgi, dėl nuotaikos svyravimu kaltinkite su nėštumu susijusius hormoninius pokyčius, kuriuos galite patirti jau pačioje nėštumo pradžioje. Jau 4 nėštumo savaitę galite pajusti PMS tipo nuotaiką: vieną minutę galite džiūgauti, o kitą – nerimauti ar net lieti ašaras.

Be to, dėl nėštumo hormonų siautėjimo, jūsų gyvenimas pasikeis iš esmės, todėl visiškai normalu, kad jūsų nuotaika svyruoja. Darykite viską, ką galite, kad pailsėtumėte, gerai pavalgytumėte, pakankamai išsimiegotumėte ir palepinkite save.

6.Lengvas kraujavimas ir spazmai


Maždaug 6-12 dienų po apvaisinimo, kiaušialąstė, prisitvirtindama prie gimdos sienelės, gali sukelti lengvą kraujavimą – tai yra vienas pirmųjų nėštumo ženklų. Toks kraujavimas paprastai yra lengvesnis, šviesesnės spalvos, labiau panašus į rausvas ar rusvas išskyras, pasirodo keliomis dienomis anksčiau nei menstruacijos ir gali trukti nuo kelių valandų iki trijų dienų. Manoma, kad šį nėštumo požymį patiria apie 30 % moterų. Dažnai kartu jaučiami ir gimdos spazmai, tačiau, vėlgi, jie šiek tiek silpnesni negu įprastai per menstruacijas.

7. Pykinimas, vėmimas – taip ankstyvas nėštumo požymis


Taip vadinamas rytinis pykinimas, kuris būsimas mamytes gali užklupti net nebūtinai ryte, yra gerai žinomas nėštumo požymis. Organizme staigiai pakilus moteriško hormono estrogeno lygiui, skrandis lėčiau virškina, todėl ir gali atsirasti pykinimas. Be to, organizmui saugant vaisių, paaštrėja uoslė, tad labiau reaguojama į įvairius kvapus. Sudirginti gali bet kas, nuo maisto gaminimo kvapų, cigarečių dūmų iki kvepalų. Kai kurioms moterims pykinimas pasireiškia jau pora savaičių po lytinio akto, kuomet įvyko apvaisinimas.požymio

Nėštumo požymiai pagal savaites

1 nėštumo savaitė

Kadangi gydytojai jūsų gimdymo datą skaičiuoja nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, pirmoji savaitė prasideda nuo paskutinių mėnesinių pradžios prieš pastojant. Tai reiškia, kad techniškai dar nesate nėščia. Tačiau galite tikėtis, kad pajusite tipiškus nėštumo požymius, įskaitant kraujavimą, mėšlungį, krūtų skausmą, nuotaikos svyravimus ir kt.

2 nėštumo savaitė

Ovuliacija paprastai įvyksta per antrąją savaitę. Jūsų kiaušidės išleis subrendusį kiaušinėlį, kuris nukeliauja į kiaušintakį, kur laukia apvaisinimo sperma. Ovuliacijos simptomai gali būti skausmas apatinėje pilvo dalyje, krūtų jautrumas, slidžios išskyros, panašios į kiaušinių baltymus, ir padidėjusi bazinė kūno temperatūra.

3 nėštumo  savaitė

Trečią savaitę apvaisintas kiaušinėlis implantuojamas į gimdos gleivinę. Kai kurios moterys jaučia lengvą pilvo mėšlungį arba lengvą tepliojimą, vadinamą „kraujavimu implantuojant”. Kreipkitės į gydytoją, jei stipriai kraujuojate arba jaučiate stiprų skausmą; tai gali rodyti negimdinį nėštumą, kai embrionas implantuojamas už gimdos ribų (dažniausiai į kiaušintakį).

4 nėštumo savaitė

Jūsų nėštumo testas namuose gali būti teigiamas jau šią savaitę – sveikiname! Dėl krūtų jautrumo, kuris kai kurioms moterims yra vienas iš pirmųjų nėštumo požymių, šiuo metu jūsų liemenėlė gali jaustis ypač nepatogiai. Kai kurios taip pat jaučia sujautrėjusią uoslę ar skonį, nuovargį, vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą ir nuotaikų kaitą. Tačiau nesijaudinkite, jei visai nejaučiate nėštumo simptomų; gali prireikti kelių papildomų savaičių, kol jie pasirodys.

5 nėštumo savaitė

Nuo penktosios savaitės hormonų sukeltos nuotaikos svyravimai gali sukelti daug jausmų. Jūsų emocijos be jokios įsivaizduojamos priežasties gali pasikeisti iš laimingos į prislėgtą ar piktą. Kiti ankstyvi nėštumo simptomai, tokie kaip nuovargis, krūtų jautrumas ir net pykinimas, taip pat gali pasireikšti.

6 nėštumo savaitė

Kai kuriems šeštoji savaitė sukelia vieną iš baisiausių simptomų: rytinį pykinimą (nors jis gali prasidėti toliau nėštumo metu arba visai neprasidėti). Jūsų sustiprėjusi uoslė gali dar labiau sustiprinti šį nerimą, dėl kurio atsiranda nepasitenkinimas maistu. Rytinis pykinimas gali tęstis iki antrojo trimestro, todėl geriausia rasti būdų, kaip susidoroti dabar, pavyzdžiui, valgyti mažiau, vartoti imbierą, vengti nemalonius jausmus sužadinančio maisto.

7 nėštumo savaitė

Dažnas šlapinimasis yra dar vienas ankstyvojo nėštumo požymis. Tai sukelia keli veiksniai: nėštumo hormonas hCG, padidėjęs skysčių kiekis organizme, inkstai, ypač sunkiai dirbantys šalindami atliekas, ir galiausiai auganti gimda, suspaudžianti šlapimo pūslę.

8 nėštumo savaitė

Daugeliui nėštumo simptomai jau dabar išryškėja: pykinimas, krūtų jautrumas, nuovargis, dažnas šlapinimasis, nuotaikų svyravimai, pilvo pūtimas ir kt. Kitas neįprastas simptomas – papildomos seilės burnoje, kurios kartais trunka iki pirmojo trimestro pabaigos. Galvos skausmas taip pat yra dažnas, iš dalies dėl hormonų padidėjimo.

9 nėštumo savaitė

Ar žinojote, kad nėštumas gali paveikti jūsų virškinimo sistemą? Nėštumo hormonai gali pakeisti jūsų žarnyno judrumą, todėl jie juda lėčiau nei įprastai. Daugelis moterų, be pykinimo, lydinčio rytais, patiria vidurių užkietėjimą ir dujų perteklių. Be to, kai kūdikis auga, sulėtėja virškinimo sistema, todėl, jei reikia, pasitarkite su gydytoju dėl vidurių minkštinimo priemonių.

10 nėštumo savaitė

Ar tu spindi? Kai kurios moterys jau pirmąjį trimestrą pajus spindintį „nėštumo švytėjimą“, tačiau taip pat dažnai atsiranda hormonų sukeliančių spuogų. Taip pat pastebėsite, kad jūsų krūtys ir pilvas kas savaitę didėja. Šie nėštumo požymiai tikrai nėra labai akivaizdūs, tiek krūtinė, tiek pilvas auga lėtai, tačiau jūs jau jausite kūno pakitimus. Nuo šio laikotarpio galite pradėti daugiau drėkinti savo odą priemonėmis, tokiomis kaip natūralus pušų fitolis.

11 nėštumo savaitė

Jūsų augantis kūdikis gali sukelti skausmus ir mėšlungį aplink pilvą. Šis apvalių raiščių skausmas gali būti šiek tiek nemalonus arba labai skausmingas. Taip pat galite pastebėti skaidrias arba kremines išskyras, kurios rodo, kad jūsų kūnas bando išvalyti bakterijas, o tai yra normalu nėštumo metu.

12 nėštumo savaitė

Ar žinojote, kad nėštumo metu kraujo tūris padidėja apie 50 procentų? Vienas šalutinis poveikis – matomos odos venos, kurios ypač pastebimos šviesesnės odos žmonėms.

13 nėštumo savaitė

Kai artėsite prie pirmojo trimestro pabaigos, kad nėštumo požymiai nebe tokie ryškūs. Tačiau galite pradėti pastebėti, kad visą dieną svaigsta galva. Dėl šių galvos svaigimo priepuolių galite dėkoti hormoniniams pokyčiams, sumažėjusiam kraujo tekėjimui ir sumažėjusiam kraujospūdžiui. Kovokite su jais lėtai keisdamos padėtį.

14 nėštumo savaitė

Oficialiai esate antrajame nėštumo trimestre, kuris daugeliui atrodo „lengviausias“ trimestras. Daugelis moterų pastebi padidėjusį apetitą, atsinaujinusią energiją ir didesnį lytinį potraukį per ateinančias kelias savaites. Jei tai jūs, pasinaudokite šiuo „geros savijautos“ trimestru, pradėdami gydytojo patvirtintą kūno rengybos programą. 

Beje, jeigu jaučiate padidėjusį intymų norą, nereiktų jo slopinti. Orgazmo nauda nėščiajai tikrai didelė: daugiau laimės hormonų, daugiau atsipalaidavimo.

15 nėštumo savaitė

Antrasis trimestras taip pat gali turėti keletą keistų simptomų. Jums gali pasireikšti nosies užgulimas (dėl padidėjusio kraujo gleivinėse), kojų mėšlungis ir jautrios dantenos. Kadangi hormonas relaksinas atpalaiduoja jūsų raiščius, šiuo nėštumo etapu galite jaustis ypač nerangi.

16  nėštumo savaitė

Apie 90 procentų nėščių moterų patamsėja oda aplink spenelius, vidinę šlaunų dalį, pažastis ir bambą. Kartais patamsėjimas apima skruostus ir nosį (vadinamą „nėštumo kauke“), ypač jei jūsų oda tamsesnė.

17  nėštumo savaitė

Nugaros skausmai labai dažni besilaukiant (dar kartą galite padėkoti nėštumo hormonams!). Ir jei jaučiatės labiau užmarši nei įprastai, kaltinkite vadinamąsias „nėštumo smegenis“, kurias patiria daugelis. Be to, daugelis besilaukiančių moterų pradeda jausti savo kūdikio judesius nuo 18 iki 22 savaičių, todėl būkite budrios! Tokie nėštumo požymiai, kaip kūdikio judesiai leis jums pasijausti magiškai.

18 nėštumo savaitė

Iki šiol jūsų pilvas greičiausiai atrodo padidėjęs (bet ne visada kitiems). Be to, jūsų krūtys pradėjo didėti, kad pasiruoštų gaminti motinos pieną. Tikėtis, kad iki gimdymo reguliariai priaugsite svorio (paprastai apie pusę kilogramo per savaitę). Nėštumo metu net pėdos dydis gali padidėti!

19 nėštumo savaitė

Antrąjį trimestrą kai kurioms nėščiosioms pasireiškia rėmuo. Taip yra todėl, kad nėštumo hormonai atpalaiduoja apatinio stemplės sfinkterio (LES) raumenis. Jei jaučiate šį nemalonų simptomą, pabandykite valgyti mažiau, po valgio būkite vertikaliai ir venkite rūgštaus, riebaus ar aštraus maisto. Vidurių užkietėjimas taip pat gali atsirasti, kai jūsų kūdikis spaudžia jūsų žarnas.

20 nėštumo savaitė

Nuo šiol jūsų mažylis gali sukelti audras! Pirmieji spyriai jaučiasi tarsi plazdantys pilve. Taip pat dažnai pastebimi kojų mėšlungis, akių sausumas ir miego sutrikimai. Jei to dar nepadarėte, pabandykite naudoti nėštumo pagalvę, kad geriau pailsėtumėte.

21 nėštumo savaitė

Nors kurį laiką galėjote jausti raiščių skausmą, kūdikiui augant jis linkęs stiprėti. Galite jausti aštrumą klubuose, kirkšnyse ir pilve, nes jie tempiasi, kad prisitaikytų prie augančios gimdos.

22 nėštumo savaitė

Nėštumo metu plaukai dažnai tampa storesni, žvilgantys dėl padidėjusio progesterono. Jūsų kūnas kaupia papildomas maistines medžiagas (todėl nepamirškite ir toliau vartoti prenatalinių vitamino).

23 savaitė

Jūsų nuolat augančiame pilve gali pasikeisti bambos padėtis. Ji gali iššokti. Tačiau būkite tikri, kad po gimdymo jis grįš į įprastą būseną. Per tą laiką tikriausiai ir toliau susidursite su kojų mėšlungiu, smegenų rūku, nugaros skausmais, padažnėjusiomis makšties išskyromis, vidurių užkietėjimu, galvos skausmais, strijomis ir kitais antrojo trimestro nėštumo simptomais.

24 nėštumo savaitė

Nors kai kurios nėščios moterys vis dar turi didelį seksualinį potraukį, kitos pastebi, kad lytinis potraukis mažėja. Kiti nėštumo simptomai yra rankų dilgčiojimas ir kraujavimas iš dantenų, taip pat knarkimas dėl nosies hipertrofijos ir nėštumo svorio padidėjimas.

25 nėštumo savaitė

Ar jūsų rankos ir pirštai dilgčioja? Galite patirti riešo kanalo sindromą, kuris nėštumo metu dažnai atsiranda dėl normalaus patinimo ir skysčių susilaikymo. Šis tirpimo pojūtis turėtų išnykti po gimdymo. Tuo tarpu venkite miegoti ant rankų.

26 nėštumo savaitė

Trečiąjį trimestrą užmigti gali būti nelengvai, nesvarbu, ar tai būtų dėl nerimo, kojų mėšlungio, dažno šlapinimosi ar bendro diskomforto. Taip pat galite jausti niežulį rankose ir kojose. Lengvas niežėjimas paprastai yra gerybinis, jį galima gydyti antihistamininiais vaistais, tepalais ar raminančiais losjonais. Tačiau stiprus niežėjimas gali reikšti kepenų sutrikimą, vadinamą nėštumo cholestaze, kuriam reikalinga medicininė priežiūra.

27 nėštumo savaitė

Tarsi nugaros skausmai ir kojų mėšlungis nebūtų pakankamai stiprūs, kai kurios moterys hemorojumi suserga antrąjį trimestrą. Patinusios venos iškyla tiesiojoje žarnoje dėl padidėjusio kraujo tekėjimo ir slėgio, o jos gali pablogėti dėl įtempimo, kuris dažnai lydi vidurių užkietėjimą. Sumažinkite hemorojaus skausmą ir kraujavimą, vartodamos daug skaidulų turinčio maisto ir vartodamos daug skysčių.

28 nėštumo savaitė

Sveikos atvykę į trečiąjį trimestrą! Kai artėsite prie finišo linijos, galite jaustis fiziškai išsekę ir apskritai nepatogiai. Skausmai yra įprasti ir kai kurioms gali pasireikšti gaktos simfizės disfunkcija (SPD), kuri atsitinka, kai raiščiai aplink gaktos kaulą tampa minkšti ir nestabilūs, išsitempia toliau nei įprastai.

29 nėštumo savaitė

Kai jūsų kūnas ruošiasi maitinti kūdikį po gimimo, per kelias ateinančias savaites galite pastebėti, kad iš jūsų krūtų nutekės gelsvas priešpienis. Šis skystis yra subrendusio motinos pieno pirmtakas ir padeda jūsų mažylio kūnui prisitaikyti prie gyvenimo už gimdos ribų. Taip pat kraujospūdis pradeda kilti po 28-32 nėštumo savaitės.

30 nėštumo savaitė

Jei pajutote niežėjimą, patinimą, skausmus ir rėmenį, tikriausiai jis dar neatslūgo. Jei turite strijų, kaip ir dauguma nėščių, tikriausiai jos taip pat ryškėja. Šių raudonų, rožinių, violetinių ar net tamsiai rudų dryžių išvengti nepavyks – iš tikrųjų jos dažniausiai nulemtos genetiškai, tačiau laikui bėgant šiek tiek pabals ir bus ne tokios pastebimos.

31 nėštumo savaitė

Galbūt džiaugiatės palikę pirmojo trimestro nėštumo simptomus, bet dabar kai kurie iš jų gali sugrįžti. Pavyzdžiui, jūsų krūtys gali vėl tapti jautrios, kai pradeda gaminti priešpienį; greičiausiai turėsite dažnai šlapintis, nes gimda spaudžia šlapimo pūslę; ir po minimalių pastangų galite labai išsekti. Laikykis.

32 nėštumo savaitė

Po 20 nėštumo savaičių jūsų kūnas gali „praktikuoti“ susitraukimus, vadinamus Braxton Hicks. Jiems būdingas gimdos sukietėjimas ar susiaurėjimas, o nėštumo metu jie atsiranda vis dažniau. Braxton Hicks susitraukimai paprastai trunka nuo 30 sekundžių iki dviejų minučių ir dažnai būna nereguliarūs.

33 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis auga ir vis dar spaudžia jūsų vidaus organus. Rezultatas? Gali kankinti šlapimo pūslė, dusulys, rėmuo ir bendras diskomfortas. Be to, daugelis moterų tuo metu patiria viršutinės pilvo dalies skausmą šalia gimdos viršaus, o tai yra įprastas augančios gimdos tempimo pilvo sienelės simptomas. Pasikalbėkite su savo gydytoja, jei nerimaujate, kad tai gali būti kažkas kita. Paprastai toks skausmas yra jautrus liesti ir stipresnis, kai kūdikis spardosi.

34 nėštumo savaitė

Artėjate prie gimdymo, bet atminkite: kiekviena diena yra svarbi jūsų kūdikio vystymuisi paskutines kelias nėštumo savaites, todėl norėsite leisti kūdikiui augti tol, kol tai saugu mediciniškai. Galite pastebėti kai kuriuos judesių intensyvumo pokyčius.

35 nėštumo savaitė

Greitai artėjant gimdymui pastebėsite reguliaresnius Braxton Hicks susitraukimus. Įsitikinkite, kad žinote, kaip atskirti šiuos skausmus nuo tikrųjų susitraukimų. Maždaug tuo metu daugelis moterų pastebi, kad nemiga pasireiškia visa jėga.

36 nėštumo savaitė

Jūsų mažylis juda! Maždaug dvi ar keturios savaitės prieš gimdymą jūsų kūdikis pradės „nusileisti“ į apatinę dubens dalį. Šis žingsnis gali sumažinti spaudimą jūsų vidaus organams, todėl galėsite lengviau kvėpuoti.

37 nėštumo savaitė

Jūsų mažylio nauja padėtis gali sukelti diskomfortą dubens srityje ir padidinti pilvo spaudimą. Po sekso galite pastebėti dėmių atsiradimą, bet neturėtumėte jaudintis: tai tikriausiai yra jūsų jautraus, padidėjusio gimdos kaklelio pasekmė. Kreipkitės į gydytoją, jei kraujuojate kaip per mėnesines, nes tai gali reikšti placentos problemą.

38 nėštumo savaitė

Maždaug 37 ar 38 savaitę dauguma nėščiųjų netenka gleivių kamščio. Gleivių kamštis blokuoja gimdos kaklelio angą, kad apsaugotų kūdikį nuo mikrobų. Paprastai jis išsiskiria likus kelioms dienoms iki poros savaičių prieš gimdymą ir atrodo kaip tirštos rožinės ar kraujo atspalvio išskyros.

39  nėštumo savaitė

Jei vandenys trūksta, galite pastebėti skysčių lėtą tekėjimą. Kiti ankstyvieji gimdymo požymiai yra reguliarūs susitraukimai, spaudimas dubens srityje, nugaros skausmas ir neramumo jausmas. Ankstyvas gimdymas paprastai trunka valandas. Daugelis gydytojų rekomenduoja pirmą kartą gimdančioms palaukti šio etapo ir vykti į ligoninę, kai sąrėmiai atsiranda kas keturias ar penkias minutes, trunka vieną minutę ir taip tęsiasi valandą (4-1-1 arba 5-1). -1 taisyklė).

40  nėštumo savaitė

Tikėtina, kad tol, kol gims jūsų kūdikis, patirsite nėštumo simptomus, tokius kaip nemiga, patinimas, dažnas šlapinimasis ir diskomfortas dubens srityje. Jei suplanavote C sekciją, tai gali įvykti per kelias ateinančias dienas. Po 40 savaičių rekomenduojama atlikti ultragarsinį tyrimą, kad būtų galima stebėti kūdikio padėtį, dydį ir skysčių kiekį, kad įsitikintumėte, jog viskas vis dar gerai.

41 nėštumo savaitė

Po 40 savaičių jūsų kūdikis laikomas „vėluojančiu“, nes jis jau praledjo gimdymo datą, tačiau daugeliu atvejų tai yra visiškai gerai ir tai yra gana įprasta. Nepaisant to, pavėluotas kūdikis gali sukelti nerimą ir neramumą, tačiau stebėkite, ar nėra gimdymo požymių. Jūsų mažylis netrukus bus čia! Apsvarstykite galimybę naudoti lengvus judesius (vaikščioti, šokti, pritūpti ir pan.), kad padėtumėte kūdikiui įsitraukti į dubenį ir padidintumėte gimdymo tikimybę.

42 nėštumo savaitė

Dauguma kūdikių gimsta per dvi savaites nuo gimdymo datos (prieš arba po jo), o sulaukę 42 savaitės gali būti varginantis laikas. Tuo tarpu ir toliau rūpinkitės savimi – jūsų kūdikis atsidurs jūsų rankose, kol to nepastebėsite.

Ką daryti toliau? Kur kreiptis, nustačius nėštumą?

Visų pirma, lengviausias būdas , kuris padėtų jums įsitikinti, ar požymiai tikri ar tik jūsų spėlionės – nėštumo testas. Nekantraujančios taip pat gali nueiti ir  paprašyti atlikti kraujo tyrimą, kuris gan anksti parodo nėštumą. Jeigu atsakymas teigiamas, tikime, kad nekantrausite sužinoti gimdymo datą. Tai padės padaryti mūsų nėštumo skaičiuoklė.

Kuomet vienu ar kitu būdu sužinojote, kad nėštumo požymiai buvo tikri, tuomet laikas pasirodyti savo šeimos gydytojui arba iš karto registruotis į tam skirtus gimdymo namus, kuriuose jus gali prižiūrėti visą nėštumą. Štai keletas Vilniuje ir Kaune esamų nėščiųjų priežiūros ir gimdymo įstaigų: