orgazmo nauda sveikatai
Kasdienio orgazmo nauda sveikatai

Dažniausiai, kai kalbama apie lytinius santykius, turima omenyje vyrai.  Viename iš lrt.lt straipsnių, daktaras A. Unikauskas neigia šią tiesą, sakydamas jog „…mediciniškai moterims intymūs santykiai yra kur kas svarbesni. Ir tikrai  ne dėl meilės, šilumos ar intymių akimirkų, o dėl sveikatos.”

Kaip sako daktarė Kate Balestrieri – licencijuota psichologė, sertifikuota porų terapeutė bei Modern Intimacy įkūrėja: „Prancūziškai orgazmas dažnai vadinamas „la petite mort” arba „mažąja mirtimi“, nes po jo žmonės, išeikvoję savo gyvybines jėgas, pereina į pusiau niūrią sąmonės būseną. Daktarės teigimu, norint patirti orgazmą, reikia pasiduoti. Jei neįsileidžiate ko nors psichologiškai, buvote išduotas ar mėgstate kontrolę, jums gali būti sunku pakankamai savęs paleisti, kad galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir patirti orgazmą sukeliančius pojūčius.

Taigi, kokia nauda, kai paleidžiate kontrolę ir pasineriate į kasdienį orgazmą?
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte tris priežastis, kodėl verta dažniau patirti orgazmą dėl savo psichinės sveikatos (ir, žinoma, malonumo).

Išsiskiria laimės hormonai ir mažinamas stresas

Kai patiriate orgazmą, išlaisvinate endorfinus, kurie, kaip žinote, yra jūsų organizme gaminamos cheminės medžiagos, padedančios sumažinti stresą. Jūsų kūnas taip pat išskiria oksitociną ir dopaminą (geros savijautos chemines medžiagas), todėl jūs jaučiatės gerai įvairiais būdais. Orgazmas naudingas moteris, kurias aplankė pirmieji nėštumo simptomai ir toms, kurios netoli gimdyklos slenksčio.

Pasitikėjimas savimi ir malonumas

Nesvarbu, ar pasieksite orgazmą solo, ar su partneriu, dauguma žmonių po orgazmo jaučiasi labiau pasitikintys savimi. Kodėl? Kadangi jie palaiko ryšį su savo poreikiais ir žino apie juos, jie leidžia savo galvos erdvei atvėsti, o kūnui atsipalaiduoti.

Atradimai

Kuo daugiau tyrinėsite miegamajame, tuo daugiau žinosite, kas jums patinka ir kas nepatinka, bet viskas prasideda nuo tyrinėjimo ir atviro proto. Kas žino, galbūt atrasite naują pozą ar žaislą, kuris jus sujaudins per rekordiškai trumpą laiką. Niekada nesužinosi, kol nepabandysi! Iki tol skirkite daugiau laiko kasdieniams žaidimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *