Kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį (1)
Kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį

Kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį? Tai gali būti didelis iššūkis pradžioje, tačiau su daug darbo ir skirto laiko, sukurti įdomų, populiarų, sėkmingą rankdarbių tinklaraštį tikrai galima.

Socialinė žiniasklaida gali būti puiki priemonė, didinanti jūsų prekės ženklo pasiekiamumą bei pritraukianti srautą į jūsų tinklaraštį. Tačiau išliekamoji turinio vertė yra kuriama būtent jūsų tinklaraštyje, ne socialiniuose kanaluose, todėl labai svarbu, kad turinys būtų kokybiškas, nes jis čia ilgam…

Triukas, pradedant galvoti apie tai, dėl kokio turinio žmonės nuolat norės sugrįžti į jūsų rankdarbių tinklaraštį, yra galvoti apie tai, ko jūs, kaip tinklaraščio skaitytojas, ieškotumėte „Google“ arba „Pinterest“.
Tai ne tik suteikia jums įdomių ir vertingų turinio idėjų, bet ir pateikia užuominą, kaip įsitikinti, kad jūsų įrašas, bus įdomus skaitytojams po pirmosios paskelbimo minutės.
Jūsų turinys turi būti „Pinterest“ ir „Google“ draugiškas, nes per šiuos kanalus ateis srautas kelis ateinančius mėnesius ar metus. Tai reiškia, kad kiekvienas jūsų tinklaraščio įrašas turi turėti gražų vaizdą, kuris puikiai atrodys „Pinterest“, ir naudoti gerą SEO praktiką, kad „Google“ būtų lengviau rasti ir rekomenduoti paieškose.

Tinklaraščio rašymas gali būti puiki priemonė bet kokiam rankdarbių verslui, nesvarbu, koks jis didelis ar mažas. Mezgimas, nėrimas, papuošalai, namų dekoras ir dar daug kitų rankų darbo sričių gali turėti sėkmingus tinklaraščius, didinančius pardavimus bei populiarinančius jūsų brandą.

Tinklaraščių platformos


Jei dar nepasirinkote tinklaraščių kūrimo platformos, siūlau atkreipkite dėmesį į dvi pagrindines.. Tai yra patys populiariausi variantai šiuo metu (mano nuomone).

„Blogger“: Aš prisijungiau prie „Blogger“ vos tik sužinojau apie galimybę rašyti tinklaraštį prieš 8 metus. Ar tai pati moderniausia tinklaraščių rašymo programa? Ne. Ar tai patenkina mano rankdarbių tinklaraščio poreikius? Taip.

„Wordpress“: asmeniškai rekomenduoju „Wordpress“, tai labiausiai pasaulyje naudojama platforma tinklaraščiams kurti. Patogu ir paprasta valdyti. Daugybė nemokamų įskiepų, kurie gali patenkinti jūsų poreikius.

Pagrindinės abiejų platformų tinklaraščio funkcijos yra nemokamos. Tiems, kurie yra įgudę naudotis HTML arba yra ambicingesni, kurdami tinklaraščių maketus, abi aukščiau išvardytos platformos siūlo įvairias papildomas galimybes (kai kurios iš jų yra mokamos, kai kurios – ne). Aš to iki galo neišnagrinėjau, kurdama savo tinklaraštį, nes tai nėra mano aistra, tačiau jūs galite padidinti savo tinklaraščio potencialą naudodami sau labiau pritaikytą maketą.

Sėkmingo rankdarbių tinklaraščio įrašų idėjos

sekmingo rankdarbiu tinklarascio idejos


Pateiksiu keletą tinklaraščio įrašų idėjų, kurios padės atsakyti į klausimą, kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį.

Nesijauskite riboti šio sąrašo. Iš esmės dangus yra riba.
Prieš paskelbdami savo tinklaraštį, pasirinkite savo turinio fokusavimo tašką. Nusistatykite konkretų savo tinklaraščio tikslą, kurį norite pasiekti, kad potencialūs skaitytojai per pirmuosius 3 mėnesius, peržiūrėdami jūsų turinį, galėtų sužinoti ką nors apčiuopiamo ir naudingo. Turėdami omenyje savo paskelbimo tvarkaraštį, sudarykite ilgą sąrašą galimų pamokų, istorijų ar rekomendacijų, susijusių su jūsų rankdarbiu, kuriomis skaitytojai galėtų aktyviai domėtis.

  • Dovanos. Vieno ar daugiau jūsų produktų dovanojimas gali būti puiki priemonė, pritraukianti naujus tinklaraščio stebėtojus. Paprastai dovanų kuponai ar daiktai, kurių nereikia personalizuoti (t. y. Pakabukų karoliai, pora auskarų), tinka dovanoms. Jei siūlote suasmenintą dovaną, apsvarstykite, kiek laiko turėsite skirti dovanai paruošti.
  • Kūrybinis/darbo procesas. Skaitytojai mėgaujasi stebėdami kūrybinį procesą. Jei nenorite kurti atskirų nebaigtų projekto įrašų, apsvarstykite galimybę parodyti keletą nuotraukų, kas jus įkvepia. Apsvarstykite spalvų derinius, gamtos peizažus ir architektūrą.
  • Kas slepiasi už visų įrašų. Žmonės džiaugiasi matydami žmogų, esantį už meno. Dalinkitės šiek tiek apie tai, kas dar vyksta jūsų gyvenime. Asmeniškai aš pastebėjau, kad žmonėms patinka pamatyti mano, mano vyro ar mano katės nuotraukas apie bet ką kitą.
  • Studija / darbo vieta. Pasidalinkite keliomis savo studijos ar darbo vietos nuotraukomis. Jei jūsų studija tikrai netvarkinga, prieš pasidalindami su pasauliu, apsvarstykite kaip tai ištaisyti. Apsvarstykite kitus savo kūrybinio proceso aspektus, pavyzdžiui, fotografavimo vieta. Kiti menininkai gali pasisemti įkvėpimo iš puikių jūsų idėjų.
  • Patarimai. Jūsų patarimai gali būti susiję su viskuo, kas susiję su kūryba, rankdarbiais, kūrybos priemonėmis, rinkodara, tinklaraščių rašymu ir pan.
  • Pamokos. Nesvarbu, ar jos skirtos pradedantiesiems, ar ekspertams, pamokos visada bus didžiausias rankdarbių tinklaraščio varikliukas. Visada atsiras kažkas, kuris tik pradeda arba nori išmokti naujos technikos, todėl pradedantiesiems skirtos mokymo programos bus sėkmingiausios.
  • Asmeniniai ar verslo tikslai bei planai. Bet kuris verslo savininkas žino savo tikslų svarbą. Parodę juos visiems, jausite didesnę atsakomybę juos įgyvendinti. Tai gali suteikti kitų rankdarbio verslų savininkams įkvėpimo savo parduotuvėms. Galbūt norėsite pasidalinti ir kai kuriais asmeniniais tikslais ir savo tinklaraštyje (t. y. Svorio metimas, pinigų taupymas ir kt.).
  • Knygų apžvalgos. Ar pastaruoju metu skaitėte kokias nors knygą, susijusią su jūsų rankdarbių sritimi? Apsvarstykite galimybę jas peržiūrėti savo tinklaraštyje. Apsvarstykite ir knygas, susijusias su verslu, rinkodara ir kt.
  • Organizavimo patarimai. Pagalvokite apie visus rankdarbių poreikius, kaip jūs asmeniškai organizuojate. Galbūt nemanote, kad tai yra kažkas ypatingo, bet jei tai veikia, pasakykite apie tai žmonėms!
  • Interviu. Sukurkite įdomių, unikalių klausimų sąrašą, kad galėtumėte užduoti keletą mėgstamiausių žmonių jūsų rankdarbių nišoje. Autoriai, dizaineriai ar net kiti tinklaraštininkai yra puiki vieta pradėti.
  • Ekspertų patarimai. Atsiskirkite nuo konkrečių projektų vadovėlių, pagalvokite apie kai kurias pagrindines savo srities sąvokas. Galbūt jūs esate pametę galvą dėl skaičių ir galite išmokyti kitus apie matematiką, susijusią su jūsų rankų darbo srtitimi, arba galbūt turite daug patirties dirbant su įvairiais siūlais, kuriais galite pasidalinti su savo auditorija.
  • Sezoniniai įrašai. Viskas, kas sezoniška, ypač susiję su Kalėdoms, visada yra populiaru „Pinterest“, o jei tai yra kokybiška, tikėkitės hitų kasmet, kai sezonas vėl grįš.
  • Vaikams. Ar jūsų rankdarbių galima būti išmokyti vaikus? Taip. Parašykite apie tai! Motinos yra tai, kas išlaiko „Pinterest“, todėl nugalėtojas patenkina jų poreikį įdomiomis rankdarbių idėjomis vaikams.
  • Nemokami atsisiuntimai. Nesvarbu, ar tai būtų darbalapis, tam tikras šablonas, kalendorius, kurį galite pakabinti savo darbo vietoje, visi mėgsta nemokamą dovanėlę!

Turėtų būti savaime suprantama, kad kai kurios iš šių idėjų gali būti natūraliai netinkamos jūsų tinklaraščių rašymui. Jei jūsų auditorija yra dvidešimties drabužių kūrėja, staiga rašyti apie siuvimą vaikams gali nepavykti. Tinklaraščio įrašai turi būti natūraliai ir be jokių pastangų įterpti į jūsų kūrimo kalendorių, tęsiant tinklaraščio kūrimą ir viliojant naujus skaitytojus pasilikti skaityti daugiau jūsų darbų.

Kiti patarimai kuriant sėkmingą rankdarbių tinklaraštį

Kaip sukurti sekminga rankdarbiu tinklarasti patarimai

Nepaisant visų idėjų ir patarimų, kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį, jis bus unikalus tik tuomet, jei rašydami jį sukursite savo stilių ir skaitytojus pritrauksite būtent tuo KAŽKUO, ko negalima rasti kitur. Versle tai būtų apibūdinama kaip USP (En: unique selling point)

Nuotraukos. Negaliu to nepabrėžti. Kai tik įmanoma, įtraukite nuotraukas į savo įrašus. Žmonės mėgsta žiūrėti vaizdus bet kokia tema. Įpraskite reguliariai fotografuoti savo rankdarbių procesus ir neilgai trukus turėsite daugiau nuotraukų nei kada nors reikės jūsų tinklaraščiui.

Socialiniai tinklai. Dalinkitės savo įrašais „Facebook“ gerbėjų puslapyje, „Intstagram“ ir pan. Būkite matomi. Išlaikykite panašų stilių savo įrašuose socialiniuose tinkluose, taip žmonės greičiaus jus įsimins.

Komentuokite. Skirkite laiko skaityti ir komentuoti kitus tinklaraščius. Visi jie neturi būti konkrečiai susiję su jūsų tinklaraščiu. Palikite prasmingų komentarų. Į visus komentarus nereikia įtraukti daugybės nuorodų ir kontaktinės informacijos. Jei komentuosite reguliariai, daugiau nei tikėtina, kad žmonės pradės tikrinti jūsų tinklaraštį.

Nuorodos. Jei rašote kitiems kanalams, susiekite juos su savo tinklaraščiu. Rekomenduojama tinklaraštyje turėti šoninės juostos nuorodų skyrių. Sukursite daugiau srauto ir suteiksite vertingų išteklių savo tinklaraščio skaitytojams.

Žymėjimas. Svarbu atlikti raktinių žodžių tyrimą, kuris atliekamas naudojant „Google“ raktinių žodžių įrankį. Tinklaraščio įrašus kurti išanalizavus tikslinius raktažodžius būtent jūsų rankdarbių tinklaraščiui.

Suplanuoti įrašus. Nebent esate labai drausmingas, reguliariai rašantis savo dienos pradžioje. Gali būti naudinga rašyti įrašus iš anksto juos suplanavus vėlesnei savaitės ar mėnesio dienai. Daugybė tinklaraštininkų nusprendžia suplanuoti savo įrašų paskelbimą anksti ryte, todėl įrašai yra įtraukiami į skaitytojų tinklaraščių sąrašus, kai jie pirmą kartą prisijungia ryte.

Nustatykite įrašų skelbimo tvarkaraštį, kurį galėsite sekti. Patikrinkite savo asmeninį tvarkaraštį, kad įvertintumėte, kiek laisvo laiko turite visą savaitę.. Jei turite įtemptą darbo grafiką ar turite kitų įsipareigojimų, pradėkite nuo savaitės, dviejų savaičių ar mėnesio įrašo tvarkaraščio.
Nėra nieko blogo skelbti kartą per mėnesį.
Tai gali padėti pasirinkti skelbimo dieną, kurioje esate mažiausiai užimtas, pvz., Penktadienį, šeštadienį ar sekmadienį.

Tinklaraščio išvaizda. Nenoriu jūsų užgožti informacija apie šį konkretų aspektą, svarbiausia yra tai, kad jūsų tinklaraštis atitiktų jūsų idėją, būtų tvarkingas, lengvai pasiekiamas. Tai užtruks, jei niekada anksčiau neturėjote tinklaraščio, bet pradėkite kuo paprasčiau ir judėkite pirmyn.

Tikiuosi radote sau tinkamų patarimų ir idėjų, kaip sukurti sėkmingą rankdarbių tinklaraštį. Geriausias laikas pradėti – dabar!

Patiko turinys, turite klausimų, palikite komentarą apačioje arba užsukite į socialinius kanalus:

Facebook

Instagram

Youtube

Čia rasi visus laimesjoga.lt kontaktus ir pranešimus spaudoje: Kontaktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *