Retro stiliaus fotosesija
Kaip sukurti profesionalią retro stiliaus fotosesiją

Kaip sukurti profesionalią retro stiliaus fotosesiją konsultuoja stilistė Elinga R. bei fotografė Justina.

Sukurti būtent retro stiliaus projektą, stilistę Elingą Regalaitę įkvėpė viena iš jos klienčių, kuri sėdėjo su suktukais ir skaitė laikraštį. Tiek tereikėjo, kad iš to išaugtų kruopščiai sudėliota ir stilingai išpildyta retro fotosesija.

Kaip sukurti profesionalią retro stiliaus fotosesiją

Kas apskritai yra retro stilius

Lotyniškas žodis „Retro“ reiškia „atgal“. Retro mada – orientuota į praeitį. Bene visą, kas sugrįžta naujame pavidale iš praeities mados laikų, galima vadinti retro mada. Netgi adidas sportinius batelius, su senu trilapiu ženklu, būtų galima priskirti Retro madai. Retro mada teoriškai galima vadinti rūbus kilusius iš šešto, septinto, aštunto ir netgi devintojo dešimtmečio.
Lietuvoje Retro mada dažniausiai yra suprantama, kaip mada, vyravusi dar ankstesniu, tarpukario laikotarpiu: trečiame ir ketvirtame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje.
Tarpukario laikotarpiui buvo būdinga tiesaus kirpimo suknelės, ilgi perlų karoliai, dažniausiai surišami mazgu apačioje, galvos papuošalai su stručio, povo plunksnelėmis, pirštinės, ilgas cigaretės kandiklis su degančia cigarete dantyse. Mėgstamos spalvos: juoda, balta, ruda.

Nuo ko prasidėjo šis retro stiliaus projektas

Stilistė Elinga, įkvėpta savo klientės, sugalvojo sukurti retro fotosesiją. Tačiau tai padaryti vienam žmogui ypatingai sunku. Į pagalbą pasikvietusi pažįstamą visažistę Eveliną, seserį Rugilę, pradėjo ieškoti profesionalaus fotografo, be kurio, pasako jos, visas projektas nebūtų visiškai išpildytas. Po savaitės paieškų, vienoje iš socialinių tinklų grupių, savo norą prisijungti išreiškė Justina. Be didelių diskusijų, prasidėjo bendro projekto kūrimas.

Kiek užtrunka parengti tokį projektą

Merginos ruošėsi fotosesijai tris savaites. Daugiausiai laiko, pasak Elingos, užtruko surasti rūbus. Vėliau sekė aplinkos kūrimas, kuriam reikėjo įvairių stiliaus detalių.

Pati fotosesija truko visą dieną. Fotografės Justinos teigimu, nors diena ir buvo ilga, tačiau gerų įspūdžių buvo daug, darbas ėjosi sklandžiai. Smagu buvo kurti akimirkas, kuriose dalyvaujantis modelis, Rugilė Regalaitė, puikiai įsijautė į savo vaidmenį ir padėjo išpildyti stilisčių lūkesčius.

Ko reikia, kad retro stiliaus nuotraukos atrodytų profesionaliai

Atspindėti pasirinktą laikmetį buvo pasirinktas retro stiliaus telefonas, tuo metu populiarus plaukų džiovintuvas. Pastarasis į fotosesiją atkeliavo net iš Alytaus, viena kirpėja tiesiog sutiko jį padovanoti, – pasakojo Elinga.
Be abejo, taškuota, raudona suknelė – buvo vienas svarbiausių elementų, kuris yra visų nuotraukų centre. Patefonas, dideli plaukų suktukai ir be abejo profesionalus fotografės prisilietimas. Justina pasakojo, kad jau pačios fotosesijos metu buvo rami, kad galutinis rezultatas atrodys puikiai, nes pati fotosesijos atmosfera buvo sukurta ypatingai kruopščiai.
Jeigu ir neatrodote, kaip ir iš senųjų laikų, merginų teigimų, kiekvienam žmogui, ar žmonių grupei, galima sukurti būtent jiems tinkantį retro stilių, pasitelkiant į pagalbą būtent tam laikmečiui būdingus drabužius, makiažą, šukuoseną bei dekoro elementus.

Kas įdomiau, kuriant teminį stilių, ar pats procesas, ar jau galutinis variantas

„Viskas kūrybinis procesas buvo įdomus. Nuo pat pirminės minties iki nušlifuotų nuotraukų.“ – Sako merginos. Sukūrėme estetišką vaizdą kitiems, o mes atradome kūrybinę draugystę, džiaugsmą, sujungiant skirtingus elementus, pasisėmėme idėjų kitiems projektams, patobulėjome savo profesijose, – pasakojo stilistė.

Kur būtų galima pritaikyti retro stiliaus fotosesiją

Pasak fotografės Justinos, tos pačios temos fotosesiją žmonės renkasi vieną kartą gyvenime. Tai gali būti mergvakaris, gimtadienis, nuotraukos šeimos albumui. Dažnai tenka žmonėms perlipti per save, kad atsipalaiduotų, pasitikėtų fotografu. Tačiau tas sustingimas, kaip taisyklė, būna tik fotosesijos pradžioje. Vėliau visi atsipalaiduoja, pamato, kad fotoaparato objektyvas nėra toks baisus, kaip galėjo atrodyti, ir atsiduoda fotografui į rankas.

Ateities planai

Stilistė Elinga kartu su fotografe Justina, visažiste Evelina, planuose turi dar daug teminių fotosesijų idėjų. Skatina jų neatsisakyti ir kitiems. „Jeigu turite savo veiklą, kūrybinę veiklą, nebijokite savęs išreikšti, kurkite ir savo idėjomis dalinkitės su kitais, nes tai suteikia gerų emocijų“ – sako stilistė Elinga.

Kiek kainuotų tokios fotosesijos užsakymas

Kaip ir viskas, kam reikia daug laiko, pastangų, individualaus prisilietimo, turi savo kainą. Taip ir tokia individuali fotosesija, nebūtų pats pigiausias gražių akimirkų įprasminimas. Merginų teigimu, vienam žmogui tai gali atsieti apie 200 eurų.

Fotografė:
Instagram: @justinasmile_photography
Facebook:https://www.facebook.com/justinasmilephoto
Svetainė: www.justinasmile.com

Visažistė:
Instagram: @evelina.makeup_
Facebook: https://www.facebook.com/Evelina_makeup-104400687639313

Plaukų stilistė:
Instagram: @kirpejaelingare
Facebook: https://www.facebook.com/kirpeja.elinga

Modelis: Rugilė Regalaitė

——————————————

Patiko turinys, turite klausimų, palikite komentarą apačioje arba užsukite į socialinius kanalus:

Facebook

Instagram

Youtube

Čia rasi visus laimesjoga.lt kontaktus ir pranešimus spaudoje: Kontaktai

Komentaras

  • Lina

    ,
    2021-04-26 @ 13:41

    Labai graži retro fotosesija,. Mes panašią darėme per draugės mergvakarį. Liko geras prisiminimas visam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *