laso-formos-geometrinis-terariumas-augalams-laimes-joga
Sukulentų terariumo kūrimas ir priežiūra

Sukulentų terariumo kūrimas ir priežiūra nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Terariumai naudojami namų ir biuro interjere. Jie vienija meną ir botaniką, gėlininkystę į vieną unikalų kompleksą, kuris tiesiog perkelia laukinės gamtos dalį į jūsų namus. Sukulentų terariumai unikalūs jaukumu, energija ir dėmesio pritraukimu. Sodas už stiklo gali atlikti natūralaus dekoro bei prabangių aksesuarų vaidmenį jūsų namų ar biuro interjere.

Sukulentai – tai augalai, mėgstantys šviesą. Tik saulėtoje vietoje jie išlaiko savo gražią kompaktišką formą, neištįsta.
Gėlių augintojai myli juos dėl savo keistos formos, didžiulės spalvų paletės ir puikių galimybių kuriant menines kompozicijas. Naujieji sodininkai mėgsta šią konkrečią augalų grupę dėl savo spalvingos išvaizdos ir nepretenzingo pobūdžio ir ypatingai lengvos priežiūros.


5 privalomi sukulentų terariumo komponentai:

  • Talpa arba stiklinis indas. Jie gali būti įvairūs. Viskas priklauso nuo jūsų skonio, augalų pasirinkimo ir norimo stiliaus. Vazos, stiklainiai, kolbos, dekoratyviniai konteineriai, dideli buteliai ir netgi bet kokio dydžio akvariumai – bet kokia stiklinė tara gali tapti augalų namais.
  • Drenažas, susmulkinta anglis arba aktyvintoji anglis (kad būtų išvengta pelėsių ir bakterijų pasklidimo) ir dirvožemis (dažniausiai – smėlio ir specialių maistinių medžiagų substratas, jo galima rasti įvairiose parduotuvėse).
  • Dekoratyvinis dirvožemis arba užpildas. Nuo žievės gabalėlių iki dekoratyvinio žvirgždo, akmenų, akvariumo dirvožemio, smėlio, kriauklių ir kitų birių medžiagų. Jis dažnai naudojamas ne tik viršutiniam dekoratyviniam sluoksniui, bet ir kaip drenažas.
  • Augalai, kuriuos norite auginti. Jų gali būti pačių įvairiausių. Pačių sukulentų yra daugiau 10 tūkstančių rūšių. Labiausiai paplitę ir populiariausi: agavos, alavijai, storalapiai, avortijos, putleniai, kalankės, litopsiai, portulakarijos, vadinamasis pinigų medis ir kt.
  • Dekoratyviniai elementai ir priedai – iš koralų, akmenų, samanos, šakelių, kūgių, sausų žiedynų, mineralų, kriauklių, keramikos figūrų su kitais natūraliais (ar dirbtiniais) elementais.


Sukulentų terariumo ruošimo eiga:


Stiklinio indo dugną padenkite maždaug 2 centimetrų storio molio granulių sluoksniu. Jos leidžia palaikyti drėgmę. Molio granules galite keisti kitu drenažiniu pagrindu, pagal poreikį.

Ant viršaus užpilkite antrą sluoksnį – maždaug 5 centimetrus kaktusų, sukulentų žemės. Šią žemę galite sumaišyti su universaliu substratu, priklausomai nuo to, kokius augalus ruošiatės sodinti.

Tuomet išdėliokite augalus. Centre – aukščiausi augalai, aplink – mažesni. Visi augalai turėtų reikalauti panašios priežiūros. Tuomet sudėkite visas likusias dekoracijas, kurias turite pasiruošę.

Sukulentų terariumų priežiūra:


Pasirūpinti, kad visada būtų šviesu, nešalta ir laistyti bei tręšti per daug. Tręšti kartą per mėnesį, ne dažniau. Laistyti kas 2-3 savaites. Žiemą laistyti kartą per mėnesį ir netręšti. Laistyti tik tuomet, jei dirva visiškai pradžiūvo. Vasarą sukulentai puikiai jaučiasi atvirame balkone, terasoje ar sode.

Turite augalams sukurti tokias sąlygas, kokiomis jie auga savo natūralioje aplinkoje – saulė, šiluma, skurdus gerai drenuotas dirvožemis ir reti krituliai. Sukulentams drėgmė – antraeilis faktorius, nes jie prisitaikė kaupti drėgmę savyje : savo sultinguose lapuose, sustorėjusiuose stiebuose ar šaknyse. Todėl ilgai gali ištverti be vandens, taip kaip jiems ir atsitinka natūralioje gamtoje. Jeigu šviesos nepakanka, geriau visai nelaistyti tuo metu, kad augalai neprarastų savo gražios formos.

Labiausiai tinkanti žemė – priesmėlio dirva. Parduotuvėse galime įsigyti specialių mišinių, kurie skirti sukulentams bei kaktusams. Dažniausiai tai būna žemė, maišyta su smulkiu smėliu, žvyru.

Visų tipų terariumams, skirtiems gėlėms, būdingas paprastas priežiūros būdas. Netgi labiausiai pribloškiantys šios kultūros augalai reikalauja tik minimalios priežiūros.

Kur galima įsigyti priemonių terariumams arba jau sukurtų terariumų.

Puodas ir petunija. Unikalaus dizaino, geometriniai terariumai. Čia galite rasti ir betoniniu pagrindu sukurtą terariumo indą, įvairius stiklinius indus bei pačius augalus, iš kurių patys galite susidėlioti norimą terariumo kompoziciją. Su šiame puslapyje rastais mini nameliais galite papuošti ne tik savo namus, bet ir pradžiuginti savo draugus ar artimuosius, įteikdami jiems terariumą kaip unikalią dovaną.

laso formos geometrinis terariumas augalams laimes joga
Lašo formos geometrinis terariumas augalams

Beatričės gėlės. Šiame puslapyje galite įsigyti jau sukomponuotų terariumų.

Sukulentu terariumas beatrices geles

Žalia stotelė. Čia galite rasti terariumų komplektą. Stiklinį indą su priedais. Teliks atskirai įsigyti tik pačius augalus. Čia taip pat rasite video pamokėlę, kaip taisyklingai susikurti terariumą.

sukulentu terariumu kurimas ir prieziura

Sukulentų terariumo kūrimas ir priežiūra – maloni veikla, kurios metu galima suskurti įspūdingas augalų kompozicijas, naudojant skirtingus dekoro elementus bei skirtingas augalų rūšis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *