originalios dovanos: ką dovanoti naujagimiams
Originalios dovanos: ką dovanoti naujagimiui?

Originalios dovanos: ką dovanoti naujagimiui? Naujagimio atėjimas į šį pasaulį – šventė ne tik tėvams, bet ir jų artimiesiems. Kada reikėtų pirmą kartą lankyti ir ką dovanoti, konsultuoja dudugifts.lt kūrėjai.

Ar žmonės linkę išlaidauti, pirkdami dovanas naujagimiui.

Išlaidavimas priklauso nuo ryšio su kūdikiu ir jo tėveliais, pvz.: jei mažylio susilaukė brolis, sesuo, ar labai artimas draugas, dovanų kaina dažnai būna paskutinis rodiklis, tačiau ne tokiems artimiems žmonėms, biudžetas dovanai yra šiek tiek mažesnis. Šiuo metu pastebime tendenciją dovanoti vieną brangesnę dovaną, kuomet prisideda daugiau žmonių, kaip, kad kolegos iš darbo, draugų kompanija ir panašiai, taip žmonės neišleidžia krūvos pinigų, tačiau pradžiugina būsimus ar esamus tėvelius. Suprantame, kad dovanų rinkimas naujagimiams yra sunki užduotis, tad visuomet rekomenduojame nusistatyti biudžetą ir padedame išsirinkti dovaną, dėl šios priežasties savo asortimente turime produktų įvairiomis kainomis.

Į ką dažniausiai atsižvelgiama: Kainą? Kokybę? Originalumą? O, galbūt, ekologiškumas dabar turi didelę reikšmę, renkant dovaną?

Visi šie rodikliai turi didelę reikšmę, tačiau kaina vis dar turi didžiausią įtaką. Kalbant apie dovanas naujagimiams, norėtųsi, jog pagrindinis kriterijus būtų kokybė, juk mažyliai labai jautrūs, o nežinomų ir nepatikrintų gamintojų daiktai gali sukelti problemų. Taip pat svarbu yra greitas ir patogus pristatymas, bei originali pakuotė. Džiugu, kad vis daugiau žmonių ryžtasi kainą iškeisti į kokybę, o mes stengiamės suderinti šiuos svarbiausius kriterijus.

Ko nederėtų dovanoti ką tik gimusiam kūdikiui? Ar yra kažkokie prietarai ar etiketo taisyklės?

Šiais laikais, dovanos neturi apibrėžtų rėmų, viskas priklauso nuo fantazijos ir galimybių, tačiau vykstant aplankyti naujagimio, derėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis. Pirmiausia, pasiteiraukite, galbūt tėveliams reikia kažko konkretaus? Kūdikiams nereikėtų dovanoti higienos priemonių, juk nežinote, kas tinka mažylio odai. Pirmaisiais naujagimio mėnesiais, daugybė daiktų yra tiesiog nepanaudojama, tad vertėtų rinktis praktiškas dovanas.
Dar svarbiau yra nepulti lankyti mažylio, leiskite tėveliams atsikvėpti, priprasti prie naujos rutinos, o jei nekantraujate pasveikinti naujai iškeptus tėvelius, dovaną visuomet galite išsiųsti paštu ar kurjeriu.

Ar gimus kūdikiui visos dovanos jam, ar dovanos nešamos ir jų tėvams?

Lietuvoje dovanos dažniausiai nešamos tik mažyliui. Svetur, tėvai dažnai taip pat būna apdovanoti, mamos gauna gėlių, įvairių veido kaukių, vonios priemonių, visko, kas padeda atsipalaiduoti po gimdymo pirmaisiais mėnesiais. Juk tėvai dažnai būna pervargę, jiems taip pat reikia jaustis gerai, tad einant lankyti naujagimio, reikėtų pridėti bent mažą smulkmeną naujiesiems tėveliams.

Kokias siūlytumėte dovanų idėjas naujagimiams ir kodėl?

Pastebime, kad naujagimiams labiau pasiteisina praktiškos dovanos. Mes siūlome jau paruoštas dovanų dėžutes, kuriose, priklausomai nuo pasirinktos dėžutės, galima rasti šliaužtinukų, kojinyčių, pledukų ir dar daug gerai žinomo Carter‘s prekinio ženklo produktų. Kaip jau minėjome, kokybę laikome svarbiausiu kriteriju, pasitikime Carter‘s gaminiais ir žinomumu, tad drąsiai rekomenduojame jų produktus visiems tėveliams. Turint omenyje, kad kūdikiai auga labai greitai, mūsų rinkinukuose galima pasirinkti 6 ar 12 mėnesių drabužėlių dydžius, tai užtikrina, kad drabužėliai nebus per maži. Didžiausias praktiškos dovanos privalumas – tikrai žinosite, kad Jūsų dovana bus panaudota!

Gal esat pastebėję, ką dovanoja naujagimiams kitose šalyse. Ar visur panašios tendencijos?

Visose šalyse tendencijos skiriasi, Rytuose kūdikiams įprasta dovanoti papuošalus, auksą, vertingus akmenis. Kai kuriose Europos šalyse, tėveliai sudaro sąrašą ir parodo jį draugams, bei giminaičiams, kad būtų tikri, jog gaus tik jiems reikalingas dovanas, kurias galės panaudoti. Vakaruose populiaru dovanoti „Baby gift box“, šią idėją panaudojome ir mes. Tai praktiški daiktai kūdikiui, tokie kaip šliaužtinukai, seilinukai, kojinytės. Ši dovanos idėja labai populiari Amerikoje, nes viskas supakuota, papuošta ir paruošta dovanoti, be jokių papildomų rūpesčių.

Kaip manote, ar naujagimio dovana turi būti praktiška, ar turėti didesnę išliekamąją vertę. O gal dovanų pasirinkimas skiriasi nuo to, kas ją dovanoja? Tarkim – seneliai, sentimentalesni, draugai – linkę į praktiškesnes dovanas ir pan.

Nėra vieno teisingo atsakymo, kadangi naujagimis turi daug aplinkinių, kurie nori jį pasveikinti atėjus į šį pasaulį, visų dovanos gali skirtis, vienų būti praktiškos, kitų sentimentalios. Žinoma, patys artimiausi ir geriausiai tėvelius pažįstantys žmonės gali išrinkti labiau asmeninę ir išliekamąją vertę turinčią dovaną, tačiau praktiškos dovanos visuomet atlieka savo funkciją. Vis dėlto, svarbiausia parodyti dėmesį ir džiaugsmą naujagimiu, bei pasveikinti naujuosius tėvelius.

Dudu gifts: Facebook , Instagram

Svetainė: https://dudugifts.lt/


Patiko turinys, turite klausimų, palikite komentarą apačioje arba užsukite į socialinius kanalus:
Facebook
Instagram
Youtube
Čia rasi visus laimesjoga.lt kontaktus ir pranešimus spaudoje: Kontaktai

Komentarai

 • Laima

  ,
  2021-05-04 @ 16:47

  Ačiū už išsamią informaciją, kuria dalinatės. Persivalgymas ne šiaip sau liga, ji gali sugadinti visą gyvenimą, jei to nekontroliuosime. Žinau, nes mano mamai ilgai kankinosi, kol galiausiai nuvedžiau pas specialistą, kuris padėjo jai gyvenimą pamatyti kitomis akimis.

 • Giedre

  ,
  2021-05-07 @ 18:18

  Puikios idejos. Naujagimiui dovana nera pati lengviausia. Bet manau, kad sia proga nereikia pamiršti tėvų, o ypatingai mamos. Tad subtili dovana mamai būti labai gražus veiksmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *