Oras vanduo kaina
Oras vanduo kaina: ar normalu mokėti 10 000 EUR?

Oras vanduo kaina

Hey mergaitės. Namo statybos – didelis iššūkis visai šeimai. Reikia surasti įvairių sprendimų, o ypatingai sutikti kvalifikuotų specialistų, kurie padėtų ne tik susigaudyti situacijoje bet ir parekomenduotų produktus iš profesionalios, o ne iš verslo pozicijos.

Dauguma lietuvių, besižvalgydami šildymo sistemos, nori kad ji būtų gera, tarnautų ilgai, o mokestis už elektrą būtų minimalus.  Kokia normali suma yra mokama už tokį oras vanduo šilumos siurblį? Ar būtina išleisti 10 000 eurų, kad gautume kokybišką įrenginį.

Internete gausu informacijos, kurioje labai lengva pasimesti. Pakalbinome vienus iš rinkos lyderių, „Saulės brolių” ekspertą A. Rimkų, kad mums atsakytų paprastai ir moteriškai suprantamai, ar reikia išleisti daug, kad gautume tai ko tikimės.

Oras vanduo kaina

Oras vanduo kaina su montavimu

Oras vanduo kaina su montavimu

A. Rimkaus teigimu, oras vanduo kaina normali yra tokia, kiek pats žmogus gali sau leisti mokėti, nes šilumos siurblių kainos, to paties galingumo, gali svyruoti nuo 3000 iki 12 000 eurų. Kas yra normalu, eksperto teigimu, turi nuspręsti pats žmogus.

Renkantis šilumos siurblį, A. Rimkus pabrėžia, kad reikia atkreipti dėmesį ne tik į pačio siurblio kainą, bet ir į  oras vanduo kainą su montavimu. Būtent galutinė sąskaita, pateikiama klientui ir yra su visais montavimo darbais ir medžiagomis.

„Tiek montavimo, medžiagų, tiek pačios oras vanduo sistemos kaina kinta kiekvienais metais. Šilumos siurbliai brangsta 4-8% kiekvienais metais, o kartais net ir po kelis kartus, priklausomai nuo gamintojo” – sako A. Rimkus.

Oras vanduo kaina per mėnesį

Jokia čia laimė turėti inovatyvų šildymo įrenginį, jeigu kas mėnesį reikėtų pakloti didelę sumą už tai, kad namuose būtų šilta. O šilumos reikia juk ne tik mums, bet ir mūsų auginamiems augalams.

„Tiesa ta, kad oras vanduo kaina per mėnesį nėra pati mažiausia. Šildydami namus malkomis sumokėsite kone dvigubai daugiau, tačiau čia turite komfortą, esate neįpareigoti kasdien prižiūrėti sistemos ir vargti” – sako A. Rimkus.

Šildant namus su oras vanduo sistema, elektros sąnaudos per mėnesį gali svyruoti nuo 40 iki 240 EUR. Priklausomai kokio dydžio ir kokios efektyvumo klasės namus reikia šildyti.

Oras vanduo kaina per mėnesį

Oras vanduo kaina pagal kvadratūrą

Oras vanduo kaina pagal kvadratūrą

Skirtingo dydžio namams yra parenkami skirtingų galingumų šilumos siurbliai. Tačiau, labai svarbu šioje vietoje mažiau žvalgytis į kaimynus, kadangi jei ir pas jus, ir pas juos namas yra tokios pačios kvadratūros, tačiau kaimynas namą statėsi 1996 m. o jūs vos prieš du metus, akivaizdu, kad šių dviejų namų šildymo poreikiai bus skirtingi ir jiems bus pasiūlyti skirtingų galingumų šilumos siurbliai.

Kaip išsirinkti šilumos siurblį, galiu parekomenduoti parskaityti mūsų straipsnį, kuriame esame sudėję svarbiausius akcentus, – teigia A. Rimkus („Renkantis šilumos siurblį užtenka pasitikėti google ir Antanu, ar verta pasikonsultuoti su profesionalais?„)

Standartiškai yra numatytos kelios grupės.

Namo plotas
Šilumos kiekis*
100 m2 6.0 kW
125 m2  7.5 kW
150 m2  9.0 kW
175 m2  10.5 kW
200 m2  12.0 kW
225 m2 13.5 kW
250 m2  15.0 kW
275 m2 16.5 kW
300 m2 18.0 kW

 *Nurodyti galingumai yra preliminarūs. Viskas priklauso nuo patalpų dydžio, išplanavimo bei izoliacijos. Taip pat renkantis oras vanduo šilumos siurblį reikėtų pridėti ~ 2 kW galios karšto vandens ruošimui. Reikia atsižvelgti ir į lubų aukštį, t.y. jeigu lubų aukštis yra ženkliai didesnis už įprastinį, apšildomo ploto tūris bus gerokai didesnis. Nepamirškite ir langų, t.y. langų varža dažniausiai būna žymiai mažesnė negu sienų. Taigi, kuo didesni langai, tuo mažesnė šiluminė varža, – vadinasi yra reikalingas galingesnis šilumos siurblys, kad užtektų apšildyti Jūsų būstą. Lietuvoje dažnai yra daroma klaida pasirenkant per galingą šilumos siurblį, kuriam įsigyti reikia didesnių kaštų ir nėra išnaudojamas pilnas jo galingumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *