- Komentarai
- Namai ir grožis, Motinystė
Nėštumo skaičiuoklė nėra garantija, kad vaikelis gims būtent tą dieną, kuri numatoma skaičiuoklėje, tačiau tai realus terminas, nurodantis apytikslią gimdymo datą.
Nėštumo skaičiuoklė: kaip ja naudotis
Nedaug dalykų galima palyginti su jauduliu, kai atliekate nėštumo testą ir pamatote teigiamą rezultatą! Kai tik apdorosite šią žinią, jog būsite mama, jūsų mintys natūraliai pasisuks apie planavimą ir vienas pirmųjų klausimų, be jokios abejonės, bus: kada mano gimdymo data?
Atlikite šiuos tris paprastus veiksmus, kad ją sužinotumėte:
- Išsiaiškinkite, kada buvo pirmoji paskutinių mėnesinių diena.
- Į nėštumo savaitės skaičiuoklę įveskite vidutinį ciklo ilgį.
- Tada spustelėkite Get the date! kad sužinotumėte, kiek toli esate.
- Atminkite, kad kiekvienas nėštumas yra unikalus ir rezultatas bus apytikslis, o ne fiksuota data.
Nėštumo skaičiuoklė
Nėštumo skaičiuoklė: kaip apskaičiuojama jūsų gimdymo data?
Nors tiesa, kad dauguma nėštumų trunka 40 savaičių, yra ir kitų veiksnių, kurie nulems jūsų gimdymo datą. Daugelis apie savo nėštumą nesužinos iki pirmųjų menstruacijų nebuvimo, o iki to laiko gali būti iki penkių savaičių. Tai reiškia, kad tiesiog įvertinus devynis mėnesius nuo nėštumo testo atlikimo, jūsų nėštumo terminas nebus apskaičiuotas.
Jei negalite tiksliai nustatyti, kuriame ovuliacijos ciklo taške buvote apvaisinta, sunku žinoti, kiek toli esate ir kurią dieną sutiksite savo kūdikį. Laimei, mūsų nėštumo skaičiuoklė gali padėti.
Naudodamos paskutinių mėnesinių datą ir įprasto ciklo trukmę, padėsite mūsų nėštumo skaičiuoklei greitai nustatyti numatomą gimdymo datą.
Nėštumo terminas
Nėštumo terminas, apibūdinantis moters būseną per tam tikrą laikotarpį (~9 mėnesius), per kurį moters viduje išsivysto vienas ar daugiau palikuonių. Gimdymas paprastai įvyksta praėjus maždaug 38 savaitėms po pastojimo arba maždaug 40 savaičių po paskutinių menstruacijų. Pasaulio sveikatos organizacija apibrėžia normalų nėštumo laikotarpį, kuris trunka nuo 37 iki 42 savaičių. Pirmojo vizito metu, gydytojas paprastai nurodo numatomą datą kada vaikas gims. Terminas taip pat gali būti apskaičiuotas pagal paskutines asmens mėnesines.
Nors gimdymo datą galima apskaičiuoti, tikroji nėštumo trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant amžių, ankstesnių nėštumų trukmę ir motinos svorį. Tačiau vis dar yra daugiau veiksnių, turinčių įtakos natūraliems nėštumo terminų svyravimams. Tyrimai parodė, kad mažiau nei 4 % gimimų įvyksta tiksliai numatytą datą, 60 % gimsta per savaitę nuo gimdymo datos ir beveik 90 % gimsta per dvi savaites nuo gimdymo datos.
Nėštumo požymiai
Nėštumo požymiai gali būti: menstruacijų nebuvimas, padidėjusi bazinė kūno temperatūra, nuovargis, pykinimas ir padažnėjęs šlapinimasis.
Nėštumo testai atliekami su šlapimu, gali nustatyti nėštumą nuo šešių iki aštuonių dienų po apvaisinimo. Nors klinikiniai kraujo tyrimai yra tikslesni ir gali nustatyti tikslius hormono hCG kiekius (kurio yra tik nėštumo metu) anksčiau ir mažesniais kiekiais, juos įvertinti užtrunka daugiau laiko ir jie yra brangesni nei namuose atliekami nėštumo šlapimo tyrimai.
Vaistai nėštumo metu
Tam tikrų vaistų vartojimas nėštumo metu gali turėti ilgalaikį poveikį vaisiui. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) vaistus skirsto į A, B, C, D ir X kategorijas, atsižvelgdama į galimą naudą ir riziką vaisiui. Vaistai, kurie turi teigiamą naudą motinai, keliantys mažą pavojų vaisiui, priskiriami A kategorijai, o vaistai, kurių rizika vaisiui yra įrodyta, reikšminga ir didesnė už galimą naudą motinai, priskiriami X kategorijai. Nėščioji turi pasitarti su gydytoju. apie visus vaistus, kuriuos ji planuoja vartoti nėštumo metu.
Svorio priaugimas nėštumo metu
Svorio padidėjimas yra neišvengiamas ir būtinas nėštumo aspektas. Tai turi įtakos daugeliui vaisiaus vystymosi aspektų, tokių kaip kūdikio svoris, placenta, papildomas kraujotakos skystis, riebalų ir baltymų atsargos. Verta apsvarstyti svorio valdymą, nes nepakankamas arba per didelis svorio padidėjimas gali turėti neigiamą poveikį tiek motinai, tiek vaisiui, įskaitant cezario pjūvio (C pjūvio) poreikį ir nėštumo hipertenziją.
Mankšta nėštumo metu
Tyrimai rodo, kad aerobikos pratimai nėštumo metu padeda pagerinti arba išlaikyti fizinį pasirengimą, taip pat galbūt sumažina C pjūvių riziką. Nors tai skiriasi tarp moterų, nėščioms moterims dažnai rekomenduojami reguliarūs aerobiniai ir jėgos pratimai, o moterys, kurios prieš nėštumą reguliariai mankštinosi ir kurių nėštumas nekomplikuotas, turėtų turėti galimybę tęsti didelio intensyvumo mankštos programas. Amerikos akušerių koledžas ir ginekologai teigia, kad esant nekomplikuotam nėštumui, mažai tikėtina, kad vaisiui gali pakenkti fizinis krūvii. Nepaisant to, patariama būti atsargioms, o nėščia moteris turėtų pasitarti su gydytoju, jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų: kraujavimas iš makšties, dusulys, galvos svaigimas, galvos skausmas, blauzdos skausmas ar patinimas, vaisiaus vandenų nutekėjimas, vaisiaus judėjimo sumažėjimas, priešlaikinis gimdymas, raumenys. silpnumas arba krūtinės skausmas.
Nėštumo skaičiuoklė nustatė preliminarią gimdymo datą. Kaip jai pasiruošti?
Eikite į nėščiųjų pamokas
Svarbiausias dalykas, kurį būsimi tėvai gali padaryti, kad pasiruoštų gimdymui ir gimdymui, yra gimdymo pamokos. Pasirinkimas yra platus ir įvairus, tačiau dauguma apima atsipalaidavimo būdus, kvėpavimą, įvairias gimdymo padėtis, skausmo malšinimo galimybes ir keletą patarimų, susijusių su pagrindine naujagimio priežiūra. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, susisiekti su savo partneriu ir užduoti bet kokius klausimus apie artėjančią didžiąją dieną.
Antakalnio poliklinika organizuoja nemokamas ZOOM pamokas būsimiesiems tėveliams.
Gydytojų specialistų skaitomose paskaitose, suteikiamos žinios, reikalingos gerai moters ir vyro psichinei bei fizinei sveikatai palaikyti, o nėštumo, gimdymo ir pogimdyviniu laikotarpiu, užtikrinti sveiką naujagimio gyvenimo pradžią.
Pailsėkite
Negalite užmigti, ar užmigus dažnai prabundate nuo kojų mėšlungio, leiskite sau ilgiau pasivartyti ar užmigti tada, kada norisi. Jei trečiąjį trimestrą gausite pakankamai jėgų, galėsite jaustis pailsėjusios ir žvalios vaikeliui gimus. Taigi, pabandykite nusnūsti dienomis, kai jaučiate nuovargį.
Teisingai valgykite
Organizmo maitinimas sveiku maistu yra dar vienas protingas kelias į sėkmę ruošiantis gimdymui. Teisinga mityba ne tik padės jaustis geriau, bet ir padės jūsų odai, sumažins celiulito atsiradimo tikimybę. Nėštumo pabaigoje užpildykite savo lėkštę maistinių medžiagų turinčiu supermaistu. Pavyzdžiui: liesa mėsa, lęšiais, jogurtu, laukine lašiša, riešutais, daržovėmis ir neskaldytais grūdais.
Judėkite
Nemeluosime – gimdymas yra sunkus darbas, todėl reguliari mankšta nėštumo metu padeda puikiai įveikti šį iššūkį. Laikydamiesi jums patinkančios rutinos, nesvarbu, ar tai vaikščiojimas, plaukimas, mažo poveikio šokių užsiėmimai ar švelni joga, pagerinsite savo jėgą ir ištvermę, ir tai bus naudinga, kai ateis laikas stumti. Jei galite, bent penkias dienas per savaitę stenkitės mankštintis 30 minučių.
Supakuokite ligoninės krepšį
Kita nesudėtinga užduotis – susikrauti ligoninės krepšį, kad jis būtų paruoštas (o susidėti jį yra smagu!). Pasirūpinkite daiktais ne tik kūdikiui, bet ir sau bei savo partneriui.
Siekite pozityvumo
Ta siaubo istorija, kurią tavo pusseserė pasakojo apie savo gimdymą, kuris truko dvi dienas, nė kiek nepadeda tavo nervams. Ir kad ir kaip tu myli savo mamą, laikai pasikeitė nuo tada, kai ji pagimdė prieš kelis dešimtmečius. Geriausias būdas nusiraminti yra atidžiai redaguoti į tai, ką skaitote ir ko klausote artėjant terminui.