Celiulitas atsikratyk visam gyvenimui (1)
Celiulitas: kaip jis atsiranda ir kaip jo atsikratyti?

Kas yra celiulitas?

Lotyniškas žodis celliulis, kuris buvo panaudotas šiai odos būklei pavadinti, reiškia „granulė“. Celiulitas yra odos pakitimas, kuris pasireiškia grublėta, nelygia, apelsino žievelę primenančią odos išvaizda.

Celiulitas gali susiformuoti bet kurioje kūno vietoje, kurioje yra riebalinio audinio – dažniausiai jis pastebimas tose vietose, kur riebalinio audinio sankaupos didžiausios, t.y. ant šlaunų ir sėdmenų, tačiau jis gali išsivystyti ir ant viršutinės rankų dalies, pilvo, liemens, krūtų.

Celiulitas nesukelia jokių fiziologinių nepatogumų ir niekaip nepaveikia žmogaus fizinės sveikatos, tačiau dėl estetinių priežasčių dažnai neigiamai veikia žmogaus psichologinę būklę, menkina pasitikėjimą savimi.

Paprastai jis pastebimas ant sėdmenų ar šlaunų, bet gali atsirasti ir kitose srityse.

Keletas faktų apie celiulitą:

  • Nuo 80 iki 90 procentų moterų turi didesnį ar mažesnį celiulitą.
  • Celiulitas dėl savo tekstūros taip pat žinomas kaip apelsino žievelės oda.
  • Mažai riebalų turinti dieta, metimas rūkyti ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti sumažinti celiulito atsiradimą.

Celiulitas ir jo priežastys

Mūsų oda, raumenys, riebalai ir kiti audiniai yra sudaryti iš įvairių sluoksnių. Mokslininkai mano, kad celiulitas ima formuotis tuomet, kai suyra jungiamojo audinio skaidulos, kurių pagalba oda yra pritvirtinama prie raumenų, todėl tokiu atveju riebalų ląstelėms atsiranda galimybė patekti į odos sluoksnį. Visa tai sukuria nelygią ir duobutėmis nusėtą odos tekstūrą, kuri būna panaši į sūrio ar apelsino žievelės paviršių.

Nors kiekviena iš mūsų galime susidurti su celiulitu, vis dėlto kai kurioms moterims celiulito atsiradimo tikimybė yra didesnė. Todėl naudinga pateikti ir keletą veiksnių, kurie gali paskatinti celiulito formavimąsi:

Lytis. Celiulitas dažnesnis moterų tarpe, kadangi, skirtingai nei vyrų atveju, moterų kūne jungiamasis audinys yra išsidėstęs vertikaliomis linijomis, todėl tokia struktūra nepajėgia veiksmingai sulaikyti į odos paviršių prasiveržiančių riebalų ląstelių.
Amžius. Su celiulitu dažniau susiduriama bėgant metams, kuomet oda pamažu praranda savo elastingumą, o jungiamieji audiniai tampa silpnesni.
Genetika. Atlikti tyrimai rodo, kad genetika taip pat gali įtakoti celiulito atsiradimą, pvz., dėl paveldėto atitinkamo riebalinių ląstelių pasiskirstymo, odos elastingumo ir kt.
Mityba. Celiulito atsiradimui įtakos gali turėti sutrikusi medžiagų apykaita. Tuo tarpu, jei mitybos racionas yra nepilnavertis ir jame yra daug nesveikų maisto produktų, tai sutrikdo medžiagų apykaitą, nulemiant ir celiulito formavimąsi.
Gyvenimo būdas. Celiulitas gali atsirasti ir dėl nesveiko gyvenimo būdo, pvz., per dažno alkoholio vartojimo, pernelyg žemo fizinio aktyvumo lygio ir kt.
Hormonai. Mūsų hormonai taip pat gali suvaidinti svarbų vaidmenį celiulito formavimuisi. Pavyzdžiui, estrogenas riebalinių ląstelių ir celiulito formavimosi procese turi labai didelę reikšmę, todėl tai gali paaiškinti, kodėl celiulito problema yra dažnesnė moterų tarpe.

Celiulito stadijos

Celiulito mažinimas yra ilgas procesas, todėl reikia labai pakeisti gyvenimo būdą. Aktyvaus gyvenimo būdo, sveikos mitybos ir masažų  derinys yra veiksmingiausias būdas kovoti su celiulitu. Priklausomai nuo jūsų celiulito stadijos (arba laipsnio), galite imtis šiek tiek skirtingų veiksmų. Turėkite omenyje, kad dešimt masažo procedūrų sumažins celiulito skalę vos vienu laipsniu.

Celiulito stadijos, paskelbta 2009 m., įvertina būklę pagal tris laipsnius:

1 celiulito stadija (arba lengva)

Celiulitas matomas tik esant spaudimui. Riebalinės ląstelės po oda kaupia vandenį (edemą) ir riebalus; todėl riebalinės ląstelės tampa ryškesnės.

Veiksmų planas: Šioje stadijoje pakanka kasdien atlikti sausą kūno valymą. Tai trunka apie 2-3 minutes. Būkite atidūs savo mitybai, stenkitės judėti ir išlikti aktyvūs. Kasdien išgerkite 2 litrus vandens.

Dauguma šioje celiulito stadijoje profilaktikos tikslais taiko masažinį gydymą.

2 celiulito stadija

Atrodo kaip „apelsinų žievelės“  su 1–4 negiliais įdubimais (įdubimai – tai, ką mes matome kaip mažus įdubimus odoje), ir šiek tiek „užsidėjusi“ arba suglebusi oda.  Šioje stadijoje išsiplėtusios riebalinės ląstelės pradeda daryti spaudimą aplinkiniams audiniams, venoms, kapiliarams ir limfinei sistemai. Širdies ir kraujagyslių sistema jau patiria spaudimą ir sunkiai pašalina visas toksiškas atliekas iš audinio. Dėl vangios širdies ir kraujagyslių sistemos, pats procesas sugeria daugiau vandens iš kraujotakos, todėl susidaro daugiau celiulito.

Veiksmų planas: Kasdien valykite kūną sausu šepečiu kartu su įprastomis masažo procedūromis. Būkite atidūs savo mitybai, ypač druskos ir cukraus vartojimui. Stenkitės daryti pratimus bent tris kartus per savaitę. Kasdien išgerkite 2 litrus vandens.

3 celiulito stadija

Vidutinio gylio įdubimai gerokai ryškesni,  oda tarsi varškės. Elastinių skaidulų vis mažiau, o oda tose vietose plonėja. Šiame etape didesnės riebalų ląstelės spaudžia gilesnius odos sluoksnius, todėl celiulitas tampa vis labiau matomas.

Veiksmų planas: Kasdien valykite kūną sausu šepečiu kartu su įprastomis masažo procedūromis. Po kūno šveitimo šepečiu pridėkite anticeliulitinių kremų, atlikite keletą masažo procedūrų. Būkite atidūs savo mitybai, ypač druskos ir cukraus vartojimui. Galite pamėginti grikių dietą. Atlikite pratimus, nukreiptus į jūsų pagrindines, susirūpinimą keliančias sritis. Kasdien išgerkite 2 litrus vandens.

4 celiulito stadija

Oda atrodo kaip čiužinys, su dešimt ar daugiau gilių įdubimų, ji stipriaiišsausėjusi. Mazgus galima aptikti liečiant. Jie susidaro dauginantis ir susitraukiant jungiamajam audiniui, kuris atskiria didesnes riebalines ląsteles, kurios nuolat auga ir dauginasi. Šiame etape celiulitas gali būti skausmingas kaip riebalinio ir jungiamojo audinio uždegimo priežastis. Šis celiulitas taip pat žinomas kaip „kietasis celiulitas“.

Veiksmų planas: kasdien šveiskite kūną sausu šepetėliu kartu su įprastomis masažo procedūromis. Po kūno šveitimo įlašinkite anticeliulitinių kremų ar serumų. Stenkitės valgyti daugiau priešuždegiminių maisto produktų, tokių kaip kopūstai, brokoliai ir špinatai. Atkreipkite dėmesį į savo druskos ir cukraus suvartojimą. Atlikite pratimus, nukreiptus į jūsų pagrindines susirūpinimą keliančias sritis. Kasdien išgerkite 2 litrus vandens. 

Ar nėštumas skatina celiulito atsiradimą?

Jus aplankė pirmieji nėštumo požymiai ir nerimaujate kaip tai pakeis ne tik jūsų gyvenimą, bet ir jūsų odą, nurimkite. Jei tinkamakai maitinsitės, mankštinsitės bei naudosite reikiamas priemones, jūsų oda išliks graži viso nėštumo metu ir po jo. Beje, jei norite tiksliau žinoti, kada jūsų laukia vienas nuostabiausių įvykių gyvenime, gimdymas, galite pasinaudoti mūsų nėštumo skaičiuokle.

Nėštumo metu celiulitas gali pablogėti, tačiau jei po kūdikio gimimo svoris krenta palaipsniui, po to jis gali vėl išnykti.

Celiulitas yra riebalai, kurie kaupiasi kišenėse po oda. Kolageno skaidulos, jungiančios riebalus su oda, gali išsitempti, suskaidyti arba susitraukti, todėl riebalinės ląstelės gali išsipūsti ir tapti matomos. Tai suteikia celiulitui būdingą duobutę, kuri kartais apibūdinama kaip apelsino žievelės efektas.

Nėštumas kurį laiką gali pabloginti celiulito situaciją dėl nėštumo šiuo metu priaugto svorio ir būti labiau pastebimas. Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu taip pat gali turėti įtakos.

Deja, jei jūsų mama turėjo celiulitą, greičiausiai jį turėsite ir jūs. Tai, ką valgote, kiek esate hidratuotas, jūsų hormonų lygis ir tai, kaip jūsų kūnas degina energiją, tikriausiai turi įtakos tam, ar turite celiulitą, ar ne.

Po gimdymo ar nėštumo metu geriausias būdas kovoti su celiulitu yra reguliariai mankštintis ir sveikai maitintis.

Veido celiulitas

Išskyrus senėjimo problemas, tokias kaip raukšlės, veido celiulitas pastaruoju metu tapo gana dažna odos priežiūros problema. Štai kodėl, jei norite žinoti, kaip ją gydyti, turite pradėti nuo jos supratimo. Celiulitas – tai riebalų sankaupos po oda esančiuose audiniuose, dėl kurių oda atrodo tekstūruota, nelygi ir duobėta. Veido celiulitas dažniausiai atsiranda ant kaklo ir žandikaulio linijos ir gali atsirasti dėl įvairių priežasčių.

Veido celiulito priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau odos priežiūros ekspertai teigia, kad viena ar kelios iš šių problemų gali sukelti veido celiulitą:

  • Viskas, kas pagreitina senėjimo procesą (nesveika mityba, alkoholis, rūkymas, saulės žala ir kt.)
  • Hormoniniai pokyčiai
  • Svorio priaugimas
  • Limfos ar kraujotakos sutrikimai
Veido celiulitas: kaip jį sumažinti ar panaikinti


Nors jį sunku gydyti, kai jis pasirodo, yra keletas veiksmų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte veido celiulito išnykimą. Rekomenduojame pradėti nuo pokalbio su odos priežiūros specialistu apie tai, ką matote ir kokių veiksmų galite imtis, kad tai sutvarkytumėte. Tuo pačiu apsvarstykite galimybę pakeisti sveiką gyvenimo būdą, pavyzdžiui:

  • Laikykitės sveikos, mažai kalorijų turinčios dietos (kai numetate svorio, celiulitas gali tapti mažiau pastebimas)
  • Treniruokitės reguliariai
  • Gerk vandenį
  • Išbandykite limfodrenažinį masažą, kad sumažintumėte toksinų kiekį organizme ir pagerintumėte odos išvaizdą.
  • Apsvarstykite galimybę atnaujinti savo odos priežiūros rutiną, kad išvengtumėte senėjimo, tinkamai valytumėte ir pradėtumėte stangrinti, maitinti odą.

Anticeliulitiniai kremai

Celiulitas gali pablogėti su amžiumi, nes silpsta odos elastingumas ir silpsta kolagenas, pastabi ekspertai. Kadangi estrogenas padeda susidaryti riebalams, celiulitas linkęs kauptis tose vietose, kur turime daugiau riebalų atsargų, pavyzdžiui, klubuose, šlaunyse, užpakaliuke ir skrandyje. Celiulitas yra sudėtingas struktūrinis procesas, vykstantis giliai odos audinyje, todėl kad gali būti sunku gydyti lokaliai. Tačiau kiekvieną dieną naudojant kremą nuo celiulito oda gali atrodyti lygesnė. Be abejo, kaip geresniam efektui pasiekti, turėtumėte derinti mankštą, maistą, masažą ir anticeliulitinį kremą.

Šiuose kremuose paprastai yra specifinių ingredientų, kurie padeda sumažinti celiulito matomumą, pavyzdžiui:

  • metilksantinai, pavyzdžiui, kofeino
  • retinolis, vitamino A darinys
  • alfa-tokoferolis arba vitaminas E
  • askorbo rūgštis arba vitaminas C
  • aminofilinas
  • botaniniai ekstraktai, įskaitant gingko, centella, ananasų.

Atminkite, kad nors šie ingredientai gali padėti pagerinti celiulito išvaizdą, jie jo nepašalina.

Anticeliulitinis kremas: kokį pasirinkti

Pateikiame keletą rekomendacijų, pagal aktyviuosius ingredientus, esančius anticeliulitinio kremo sudėtyje.

ODA ANTICELIULITINIS KŪNO KREMAS 200 ML

Anticeliulitinis kūno kremas su kofeinu ir escinu – pažangi odos priežiūra su šildomuoju efektu. Kremas efektyviai gerina odos elastingumą, aprūpina audinius deguonimi, todėl ilgiau naudojant šį kremą, oda tampa lygesnė bei stangresnė.

Aktyvūs komponentai

Kofeinas (Caffeine) skaido riebalus, skatina ląstelių mikrocirkuliaciją, gerina limfodrenažines odos savybes.

Escinas (Escin) – iš kaštonų sėklų gaunama veiklioji medžiaga – skatina mikrocirkuliaciją, teigiamai veikia celiulito paveiktos odos išvaizdą.

Glikolio rūgštis (Glycolic acid) gerina kofeino ir escino prasiskverbimą epidermyje.

DĖMESIO: Kremas turi stiprų šildomąjį efektą, kuris po šilto ar karšto dušo tampa dar stipresnis.

 

ETRE BELLE anticeliulitinis kremas Slimming Booster – apimtį mažinantis gelis nuo celiulito – su masažo aplikatoriumi! Išskirtinė Ultra Slimming Booster formulė su daugelio aktyvių ingredientų deriniu ProvislimTM efektyviai mažina riebalų aktyvumą ir akivaizdžiai kovoja su celiulitu. Tiek organizmui ilsintis, tiek sportuojant, patiriant stresą ir pavalgius, organizmo riebalų susidarymą efektyviai stabdo natūralios antrinės augalinės medžiagos. Suaktyvėja riebalų apykaita ir pastebimai pagerėja odos elastingumas.

Veiksmingieji elementai:

Pantenolis (provitaminas B5): tai natūralus vitamino B5 pirmtakas, kurio yra gausiai randama kiekviename audinyje. Kadangi vitaminas B5 neprasiskverbia per raginį epidermio sluoksnį, jis yra pakeičiamas pantenoliu.
Lauko gėlių ekstraktai: augaliniai ekstraktai yra išgaunami mirkant augalus glicerino ir vandens tirpale, todėl jie yra silpnesnio koncentrato nei eteriniai aliejai.
Kofeinas: natūrali kavos pupelėse, arbatmedžio lapuose ir kolamedžio riešutuose randama medžiaga, kuri gerina ląstelių medžiagų apykaitos procesus. 
Fisetinas: natūrali medžiaga, randama braškėse, obuoliuose ir persimonuose. Dėl aktyviųjų savybių padedant palaikyti gerą kraujagyslių ir kraujotakos būklę.
Aviečių ketonai: yra randami ne tik avietėse, bet ir kiviuose, persikose, vynuogėse, obuoliuose, kitose uogose, daržovėse, tokiose kaip rabarbarai, bei kukmedžio, klevo ir pušų žievėse.
Vitaminas B7 (Vitaminas H – biotinas): biotinas tirpsta vandenyje, kaip ir visi B grupės vitaminai, o tai reiškia, kad organizmas jo nekaupia. Jis kondicionuoja odą, suteikdamas papildomos drėgmės ir neleisdamas išsausėti.

ETRE BELLE anticeliulitinis kremas ULTRA SLIMMING BOOSTER, 150ml

Anticeliulitinis limfodrenažinis masažas

Limfodrenažinis masažas arba presoterapija – procedūra, kurios metu intensyviai žadinama limfotaka. Būtent limfos tekėjimas gali užtikrinti grožį ir sveikatą mūsų kūne – limfinė sistema yra glaudžiai susijusi su tinkamu organizmo išsivalymu, stipriu imunitetu ir gera bendra savijauta, o sklandus limfos tekėjimas gali išspręsti ar palengvinti įvairiais organizmo būsenas ir sutrikimus. Ši procedūra vienodai tinka tiek norintiems atsikratyti svorio, tiek ketinantiems pagerinti bendrą savijautą.

Limfodrenažinis masažas gali būti atliekamas rankomis ir aparatu.

 

Povandeninis masažas (tik SUGIHARA SPA centre Vilniaus „Akropolyje“)
Šis masažas – tai tarsi gydymo metodas, kai kūnas masažuojamas vandens srove. Masažuojama tokiais būdais, kurie primena masažą rankomis: glostymą, trynimą, vibraciją. Povandeninis masažas rekomenduojamas sergant periferinės nervų sistemos, ginekologinėmis, virškinamojo trakto ligomis.

Limfodrenažinis masažas
Viso kūno masažas, iš audinių šalinantis toksinų ir skysčių perteklių, mažinantis kūno apimtis, aktyvinantis ląstelių atsinaujinimo procesus. Daugiau apie šį masažą rasite ČIA.

Anticeliulitinis masažas
Šio masažo metu atliekami gilūs judesiai, stangrinantys ir tonizuojantys celiulito pažeistą odą. Po anticeliulitinio masažo kurso pastebėsite pokyčius – oda taps lygesnė, stangresnė ir gražesnė.

Limfodrenažinio masažo kaina – nuo 25 Eur.

Anticeliulitinė mankšta

Kaip ir minėjoje, mankšta yra viena iš priemonių mažinti ar visai panaikinti celiulitą ant jūsų šlaunų ar sėdmenų. Mankšta galite atlikti namuose arba sporto klube, individualiose treniruotėse.

Anticeliulitinė treniruotė - kojoms, sėdmenims ir pilvui

Sporto klube Vija Panavija galima rasti būtent šiam tikslui skirtas treniruotes.  Trenerė Ignė yra pasiruošusi pagelbėti. Norint, kad celiulitas išnyktų ar taptų mažiau pastebimas reiktų subalansuoti mitybą, masažuoti problemines kūno vietas ir atlikti fizinius pratimus skirtus suaktyvinti medžiagų apykaitą, pagerinti kraujotaką probleminėse kūno vietose. Anticeliulitinės treniruotės metu bus atliekami pratimai skirti sėdmenų, kojų raumenų, pilvo preso stiprinimui ir stangrinimui. Sudeginti riebalai, pakeltas raumenų tonusas, stangresnė ir elastingesnė oda.

Anticeliulitinė treniruotė – tai širdies kraujagyslių sistemos lavinimo bei riebalų deginimo treniruotė.

Šios treniruotės metu atliekami sėdmenų, pilvo preso, kojų raumenų stiprinimo ir stangrinimo pratimai, kurių metu pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita probleminėse kūno vietose.

Užsiėmimai vyksta: I – 20.00 val.

Vieno užsiėmimo kaina: 3.00 €

Adresas: Saulėtekio al. 2, Vilnius

Mankšta celiulito mažinimui namuose

Pirmas pratimas: sėskitės ant įsivaizduojamos kėdės, sėdmenis stumdamos atgal. Pilvo presas turi būti įtemptas. Tuomet būdamos šioje padėtyje išsitieskite, bei dešinę koją stumkite atgal. Pakartokite viską (iliuzinį atsisėdimą ir atsistojimą) iš naujo, tik dabar atgal stumkite kairę koją. Šį pratimą atlikite po 3–4 serijas 20 kartų.

Antras pratimas: atsistokite tiesiai, kojas laikykite pečių plotyje. Padarykite nedidelį įtūpstą, užlaikykite kūną tokioje pozicijoje ir grįžkite į pradinę padėtį. Išsitiesusios kairę koją per priekį „meskite“ į dešinę pusę. Sugrįžkite į pradinę poziciją ir tada dešinę koją „meskite“ į kairę pusę. Atlikite pratimą po 3–4 serijas 20 kartų. Nugarą laikykite tiesiai, o rankas ant talijos.

Trečias pratimas. Atsistokite tiesiai ir tuomet dešine, o vėliau kaire koja žengdamos į priekį padarykite gilų įtūpstą. Kairės (dešinės) kojos kelis neturi liesti žemės. Pratimą atlikite po 3–4 serijas 10–15 kartų.

Ketvirtas pratimas. Dešine koja ženkite žingsnį atgalios, prisėskite (padarykite nedidelį įtūpstą), tada grįžkite į pradinę padėtį ir tada pakelkite dešinę koją aukštyn į priekį. Pakartokite pratimą kaire koja. Atlikite mankštą po 3–4 serijas 10–20 kartų.

Penktas pratimas. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite. Dabar kelkite dubenį į viršų ir užlaikykite 4–5 sekundes. Tuomet nuleiskite, tačiau žiūrėkite, kad užpakaliukas neliestų grindų. Šį pratimą atlikite didesniu tempu. Kartokite po 3–4 serijas 15–20 kartų.

Šeštas pratimas. Atsistokite keturiomis, nugarą laikykite tiesiai. Sulenktą koją kelkite į viršų, ištieskite, sugrąžinkite į pradinę padėtį ir nuleiskite žemyn. Pratimą atlikite abiem kojoms po 3–4 serijas 15–20 kartų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *