Bonsai gali auginti kiekvienas
Bonsai gali auginti kiekvienas

Bonsai gali auginti kiekvienas, – sako bonsaisodas.lt elektroninės parduotuvės įkūrėjai bei dalinasi patirtimi kaip prižiūrėti ir auginti bonsai medelius. Bonsai medelių auginimas mus nuolat skatina tobulėti ir mokytis, tad mokomės šio meno subtilybių ir už Lietuvos ribų, – sako jau 16 metų šioje srityje dirbanti komanda.

Tinkamiausia vieta, auginti bonsams

Tai labai priklauso nuo medžio rūšies, nes skirtinga rūšis mėgsta skirtingas sąlygas. Vieni yra šviesiamėgiai augalai ir turėtų augti saulėtoje namų vietoje, kiti tokie kaip pvz. Buxus ar Ficus gali augti ir šešėlingoje namų dalyje. Kalbant apie lauke tinkančius auginti bonsai medžius yra taip pat, pvz., kadagiai, pušys mėgsta saulėtą vietą ir laidų gruntą, tačiau japoniškus klevus patartina auginti šešėlingoje vietoje tam, kad intensyvi saulė nenudegintų lapų.

Daugiau kambariniai ar lauko augalai

Bonsai medžius galima auginti tiek lauke, tiek kambaryje, priklausomai nuo medžio rūšies. Jeigu medis yra tropikų ar suptropikų zonų, juos reikėtų auginti kambaryje, o vasaros metu, kai naktimis temperatūra jau laikosi aukščiau +10 laipsnių, medeliai gali vasaroti lauke. Kambaryje tinkančios auginti bonsai medelių rūšys yra šios, Carmona, Ulmus, Durantha, Podcarpus ir kt.

Įrankiai medelių formavimui

Norint išauginti ir estetiškai suformuoti bosai medį, tikrai neapsieisime be tam skirtų įrankių. Bonsai formavimui naudojami įrankiai tiek šakų bei šaknų formavimui, tiek lapų karpymui ir pan. Kiekvienas įrankis turi savo paskirtį, kiekvieno iš jų ergonomika skirtinga, todėl augintojas turėtų pasirinkti jam tinkantį įrankį, kad darbas būtų patogus ir malonus.

Bonsai gali auginti kiekvienas 1

Bonsai tręšimas

Kiekvieną bonsai medį būtina tręšti, nes jo šaknynas apribotas vazone ir medis iš niekur kitur negali apsirūpinti jam reikalingais elementais, todėl bonsai medį, nesvarbu ar jis auginamas lauke ar viduje, būtina reguliariai tręšti bonsai medžiams subalansuotomis trąšomis jeigu medis yra žydintis reikėtų rinktis trąšas su mažai ar be azoto jeigu medis nežydintis galima rinktis bet kurias bonsai medžiams subalansuotas trąšas. Trąšos bonsai medeliams gali būti skystos ir jas reikia skiesti su vandeniu(skiedimo sąntykis ir laistymo periodiškumas nrodomas ant pakuotės) bei granuliuotos trąšos, kurias tiesiog pabarstome ar įterpiame į gruntą ir laistymo metu jos tirpsta taip tręšdamos medį.

Kaip dažnai laistyti

Bonsai medžių laistymas tikriausiai bene sunkiausias dalykas bonsai medžių auginime, nes neauginusiam bonsai medžio, gana sunku nuspėti/žinoti, kada augalą reikia lieti, todėl būtina stebėti grunto drėgnumą. Grunto drėgnumą stebime su ranka, patikrindami ar jis drėgnas arba galime naudoti drėgmės matuoklius, kurie indikatoriaus spalva parodo kada gruntas pradeda džiūti ir augalą reikia lieti. Laistymo periodiškumas priklauso nuo daugelio dalykų t.y. nuo medžio lajos, patalpos apšvietimo, šilumos, drėgnumo, grunto ir t.t., todėl tai yra labai individualu ir tokių kaip laistymo grafikų tiesiog nėra, nes jūsų patalpos sąlygos taip pat kintančios.

Bonsai ligos ir jų prevencija

Kiekviena bonsai medelių rūšis turi savitas ligas ir kenkėjus, kurie šiuos medžius mėgsta. Dažniausiai pasitaikantys kenkėjai yra amarai, baltasparniai, miltuotasis skydamaris. Norint, kad Jūsų medeliai augtų sveiki ir jų nepultų kenkėjai, reikia naudoti profilaktines priemones, naikinančias atbaidančias kenkėjus. Viena iš paprasčiausių, pigiausių ir lengvai eiliniam vartotojui prieinamų priemonių yra žaliasis kalio muilas juo bent kartą per mėnesį gausiai nupurškus medelį, gruntą, galima išvengti kenkėjų, tačiau jeigu medelį jau užpuolė kenkėjai ir jų kiekis yra labi didelis, tokiu atveju teks naudoti chemines priemones jiems naikinti. Tačiau atliekant kenkėjų profilaktiką jų tikra išvengsite.

Bonsai formavimas kiekvienam ar tik specialistui

Bonsai medelį gali formuoti kiekvienas norintis ir mylintis bonsai medžius žmogus. Formavimas turi daugybę etapų, bet pradžia prasideda nuo medžio pasodinimo į tinkamą gruntą ir vazoną, tada kitą sezoną jau galime pradėti formuoti medžio lają. Bonsai medžio formavimas niekada nebūna baigtas, šis procesas pasibaigia tik tada, kai medis miršta.

Bonsai medžio laja dažniausiai formuojama tam skirtomis deginto aliuminio vielomis vielos paprastai būna skirtingų diametrų, nes kiekvienai šakai viela parenkama individualiai, kad palenkus šaką tam tikra kryptimi ji taip ir pasiliktų. Bonsai gali auginti kiekvienas, išmokus jo priežiūros, tai yra lyg meditacija.

Kaip parinkti tinkamą vazoną

Norint auginti sveiką, estetišką ir visapusiškai derantį bonsai medį, vazono pasirinkimas yra ypatingai svarbus. Medis ir vazonas turi derėti tarpusavje, jis neturi būti nei per didelis, nei per mažas, turi būti išlaikoma vizualiai estetiška proporcija. Vazonas taip pat parenkamas ir pagal medžio formavimo stilių. Kaskados ar pusiau kaskados bonsai formai parenkami aukštesni ir siauresni vazonai, o pvz., klevams yra parenkami ovalūs, neaukšti vazonai. Kiekvienas bonsai medžio vazonas privalo turėti skyles vazono dugne, kad išbėgtų perteklinis vanduo ir nepūtų medžio šaknys. Taip pat auginant medį vazone ypatingai yra svarbu bonsai medžiui tinkamas gruntas. Jis parenkamas pagal kiekvieną rūšį, todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamą gruntą, nes nuo to priklausys ar medis augs ar skurs.

Kas labiausiai mėgsta bonsai augalus

Bonsai gali auginti kiekvienas, juos renkasi visi kam jie patinka, nes tai yra augalai turintys gilias tradicijas, verčiantys žmones sustoti, neskubėti, pamedituoti. Žinoma perkama ir dovanoms, nes tai yra ypatingai originalu, nes bonsai medis yra ypatingos pagarbos ir dėkingumo simbolis, tad tiek dovanojantys tiek perkantys sau dažnu atveju sugrįžta ir išsirenka kitą medelį, augina, tobulėja, medituoja. Na, o Bonsaisodas.lt komanda kiekvieną klientą išlydi su pradiniu bonsai medžio priežiūros žinių bagažu .


Patiko turinys, turite klausimų, palikite komentarą apačioje arba užsukite į socialinius kanalus:

Facebook

Instagram

Youtube

Čia rasi visus laimesjoga.lt kontaktus ir pranešimus spaudoje: Kontaktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *